Najdeš tu můj život,moje záliby,návody,recenze,novinky ze všech koutů ale hlavně kus mě.

Letošní nevánoční Vánoce

29. prosince 2015 v 15:56 | NikiScary |  About me
Začnu asi tím, že tento rok jsem na vánoční náladu čekala marně. Nepomohl ani Grinch, koledy a ozdůbky všude kolem mě. Netuším, zda-li je to tím sněhem, který nás letos před Vánoci nenavštívil, nebo tím, jak to všechno rychle po tom roce přišlo a jak to zase rychle odešlo. At' tak či tak, celý advent jsem měla pocit, že na Vánoce je ještě strašně brzo.
Když se rozsvěcel stromeček, kamarádka se hádala se svým přítelem, takže jsme stromek nějak neprožívaly a nálada byla zase na nule. Potom přišel Mikuláš, na kterého jsem chtěla jít za anděla a vyrazit do města i s čertem a Mikulášem po boku, ale nepovedlo se nám sehnat třetího "do party", takže z toho nakonec nic nebylo. Fakt, že za pár dní bude Štědrý den, mě tedy stále nějak obcházel.

Najednou bylo třiadvacátého večer a mně konečně docvaklo, co je zítra vlastně za den. Dárky jsem již měla zabalené, stromek nazdobený, salát udělaný, stačilo se už jen vyspat a bylo to tu.
Ráno jsem se proudila s celkem dobrou náladou, ale přišlo mi to, jakoby byl každý jiný všední den. Nasnídala jsem se cukroví (takový můj zvyk na Štědrý den) a šla jsem ze sebe udělat člověka, protože měla přijít návštěva. Na hlavu jsem si hodila vánoční čepičku a doladila to trikem "I love xmass". Musela jsem vypadat jako skřítek, co utekl ze severního pólu. Na tác jsme s mamkou naaranžovaly cukroví a pod stromek položily dárky pro tetu a děti. Když přišli, celé to u nás ožilo. Hráli jsme na xboxu, povídali si, rozbalili si dárečky a snědli tradiční vánoční oběd. Máme každý rok hubník, je to něco jako žemlovka, akorát jsou tam místo jablek a tvarohu houby a je to udělané na slano.
Po obědě jsem odešla k tátovi, nazdobit stromek u něj doma. Tam jsem se přejedla cukrovím a následně se odvalila zase domů. A pak to přišlo...nejen že jsme se hádaly už z rána, ted' se do toho vložila ještě sestra a hádky začaly být mnohem ostřejší. Bohužel si nenechaly vysvětlit, že hádat se čtyřiadvacátého není úplně fajn, a tak jsem odešla zpět k tátovi. Celý zbytek odpoledne jsem strávila zabalená v dece, sledováním pohádek.
Ani se mi na tu večeři domů vracet nechtělo, ale šla jsem. Kapr se salátem bylo asi to jeidné, co mi připomínalo, že jsou vlastně Vánoce. Po večeři už se naštěstí nikdo nehádal, protože přišel táta a nějak to utnul. Dárky byly super, to ano, jsem za vše moc ráda (mám svůj mixér!), ale kdyby se místo všech dárků daly vymazat ty hádky a nepřijemnosti, byla bych mnohem št'astnější.
Zbytek večera byl docela šílený, takže ho už nebudu zveřejňovat, ale tohle byl tedy můj Štědrý den v kostce.

Přemýšlím o tom, zda ještě někdy budu mít z Vánoc takovou tu "dětskou radost" a nebo už to budu rok od roku méně a méně prožívat. Třeba to bude příští rok o něco klidnější, mírnější a kouzelnější.


Doufám, že jste si svátky užili a že aspoň vás očarovala vánoční nálada. Nehádejte se a bud'te na sebe hodní, a to nejen o svátcích!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 29. prosince 2015 v 18:52 | Reagovat

Letošní Vánoce byly fajnové, avšak díky tomu, že se (opět) neobjevil sníh, nemělo to tu atmosféru, mnoho lidí mi potvrdilo totožné pocity. Pokud to tak půjde dál, za pár let nám to ani nepřijde divné....

2 Čevi Čevi | Web | 29. prosince 2015 v 19:32 | Reagovat

Já nemám vánoční náladu už několik let. Letos jsem  nenavštívil ani žádné vánoční trhy, nedíval se na žádnou pohádku, až si připadám jako ten zmiňovaný Grinch  :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Mrkněte se do rubrik na to co vás zajímá:)
Děkuji za návštěvu,NikiScary.