Najdeš tu můj život,moje záliby,návody,recenze,novinky ze všech koutů ale hlavně kus mě.

Máme doma kočičáka

5. listopadu 2015 v 22:29 | NikiScary |  About me
Byl jednou jeden den, kdy se moje kamarádky, které mají kočky (jedna by šla spíš nazvat "kočičí mámou") rozhodly, že zkrátka budu mít kočku, protože bez kočky není život.


Jelikož jsem ale ten "zvířecí" typ člověka, což znamená, že jsem vždycky měla doma nějakého mazla, neprotestovala jsem. Naše poslední doslova "láska" už tu s námi není skoro dva roky, a tak tu nějaký ten chundelatý člen rodiny vážně už dlouho chybí. V nadšené představě jsem souhlasila a začala se dívat po nějakých těch kot'atech z útulku.

Čistě náhodou jsme ale na Facebooku objevily nalezenou velmi mladou kočičí slečnu, která hledá domov. Slečnu, která ji našla jsme zkontaktovaly a ta okamžitě souhlasila s převzetím. Sice jsem si to během toho ještě stihla rozmyslet, ale už se couvnout nedalo. Domluvily jsme se tedy na další den odpoledne.

Druhý den jsem již od rána stresovala a vymýšlela, jak to jenom udělám. Sraz byl domluvený na 4 hodiny a na 5 jsme už musely být všechny v tanečních, takže to musela být rychlá akce a bylo to dost riskantní. Vymýšlela jsem, co udělám čičině jako provizorní záchod, kde koupím písek, co na jídlo, všechno se mi zkrátka motalo v hlavě v nekonečném kolotoči.
Odpoledne jsem šla těsně před srazem koupit písek a kočičí konzervu...a jak si tak kráčím zpátky z obchodu, koho nepotkám...mámu! Otázku "Co to neseš?!", nešlo nijak zakecat, jelikož na obouch produktech byla natištěná obrovská kočka. Řekla jsem jí tedy, že u nás bude na pár dní bydlet kotě, načež následovala zdlouhavá výměna názorů o tom, jak moc blbá jsem, jak nepřemýšlím, a tak dále...přesně to, co jsem očekávala a také to, co z její strany úplně chápu. Jakmile jsem si to celé vyslechla, pokračovala jsem na sraz pro kotě.

Přebraly jsme si roztomilou černou vyplašenou čičinu a razily si to domů, kde naštěstí ještě máma nebyla. Zařídily jsme jí záchod, jídlo, stihly se ještě s mamkou a vyrazily do tanečních. Celé taneční jsem se klepala strachem, aby tam kotě po mém návratu ještě bylo, ale intuice, že mamka je na zvířata zkrátka moc měkká, mi dodávala kuráž.

Při návratu domů, jsem dveře nervozitou otevírala asi pět minut. Otevřela, vzala za kliku a...máma na sedačce...a číča na ní. Oddechla jsem si, že to muselo být slyšet až v přízemí. Velkou úlevou taky bylo, že kočka šla vykonat potřebu hned napoprvé na svůj záchod.
No a od té doby tu ta malá potvora bydlí!

Už mi sice nepříjde jako malé roztomilé kot'átko, protože moje ruce jsou jako cedník od jejích jehličkovitých drápků, ale zase se umí občas i pěkně tulit. Zkrátka...zvíře tu chybělo a všichni jsme to věděli, takže mi snad může být tenhle obrovský nezodpovědný krok odpuštěn. :)

Přivedli jste si někdy domů nenahlášeného mazla?

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 5. listopadu 2015 v 22:37 | Reagovat

Máme doma kočičí duo a nedovedu si představit, že by tady nebylo.Kocour Muf- můj bodygard a kočička Mudla- miláček mého muže, které říká vtěrka se dovede mazlit s oběma. Muf více se mnou. :-)

2 Baghíra Baghíra | Web | 6. listopadu 2015 v 11:56 | Reagovat

Kočky jsou nejlepší zvířata. Doma jsme taky kdysi jednu měli, a jakmile se jednou vydám bydlet jinam, první investice bude do kočky. Klidně budu spát na zemi, hlavně když se mnou bude bydlet chlupáč :)

3 K. K. | E-mail | Web | 6. listopadu 2015 v 13:54 | Reagovat

Jako malá jsem nenechala žádnou kočku na pokoji - na chalupě mě přezdívali "kočičí" máma. Naši mi nikdy koťátko nedovolili, tak se ze mě stal pejskař. Když náš první hafan umřel, přemýšleli jsme, že bychom přecejen tu kočku pořídili. No, nakonec máme zase psa, ale i tak věřím, že se jednou kočičáka dočkám. :-)

4 Víla Víla | Web | 10. listopadu 2015 v 21:35 | Reagovat

Taky jsem si takhle potají dovezla domů kočičí slečnu, s děsným strachem, jak se můj nápad bude líbit rodičce. Pro jistotu jsem kus od baráku zavolala, aby měla šanci to rozdýchat, ale ani to nebyla potřebu. Jakmile kotě viděla, přeskočila mezi nimi jiskra :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Mrkněte se do rubrik na to co vás zajímá:)
Děkuji za návštěvu,NikiScary.