Najdeš tu můj život,moje záliby,návody,recenze,novinky ze všech koutů ale hlavně kus mě.

RE: Papírová města

8. října 2015 v 22:40 | NikiScary |  Recenze,zážitky
Vždycky jsem si myslela (ano, aniž bych četla knihu), že Papírová města jsou jedna z těch romantických kravinek, co čtou třináctky jen proto, že je to "kůl" a můžou si to vyfotit na snapík.
Když jsem se tedy dozvěděla, že má vyjít i film, řekla jsem si, že by to byla zřejmě jen ztráta peněz a dál to nechala plavat. Potom ale kamarádky přišly s tím, jestli bych nezašla do kina a navrhly právě Papírová města. Řekla jsem si, že se alespoň mrknu na trailer a uvidím.

Trailer mě potom vcelku příjemně překvapil. Nevím, jestli to bylo tou Carou v hlavní roli, nebo tím, jak tajemně to na mě zapůsobilo, ale najedou jsem měla pocit, že to musím vidět. (Takhle by asi trailery fungovat měly, gratuluji jeden z mála) Souhlasila jsem tedy s kinem a za pár dní už jsem seděla ve skoro prázdném kině, s nohama na sedačkách předemnou a hrstí plnou brambůrek.

Děj:

Byl jednou jeden úplně obyčejný, vcelku hezký kluk jménem Quentine. Jednoho dne se k němu přes ulici přistěhovala malá okouzlující a tajemná holka...jmenovala se Margo. Byli malí a bydleli pár kroků od sebe, a tak se brzo spřátelili. Jak šel čas, Margo se nezměnila...byla stále tak trochu šílená, tajemná a milovala dobrodružství, která se nebála prožít. Quentine byl naopak vzorným studentem, se dvěmi dobrými kamarády, který je bud' ve škole a nebo sedí doma a dělá věci do školy navíc. Kvůli jejich odlišným způsobům života se odcizili a na střední škole se už vůbec nebaví. However, Q (vyslovují "kjů") je do ní stále zblázněný a sní o dni, kdy se všechno změní. A on ten den najednou příjde.
Q se právě uložil do postele a chvilku jen tak leží a přemýšlí, když v tom vtrhne do místnosti oknem Margo. Vysvětlí Quentinovi, že chce, aby byl dnešní noc její "part'ak" na vyřešení nějakých problémů. Q po chvíli přemlouvání souhlasí a abych vám to moc nespoilerovala, řeknu vám, že zažije nejlepší noc za poslední dobu (možná i život). Myslí si, že tenhle večer všechno změnil a že si ted' s Margo budou mnohem bližší. Opak je ale pravdou...Margo druhý den zmizí. Q přemluví přátele a odjedou ji hledat podle jejích stop, které po sobě vždy zanechává. Jak dopadne jejich cesta se už podívejte sami. :)

zdroj: ze.tode.cz

Můj názor:

Film mě vážně příjemně překvapil tím, že to nebyl ten "profláklý" typ romant'áku s pořádným happyendem. Ani postavy neměly běžné, okoukané osobnosti. Alespoň Margo ji neměla určitě, což skvěle sedělo ke vzhledu Cary. Musím říct, dobře, nebyl to nějaký extra trhák, u kterého byste napětím kousali sedačku, nebo si dojetím vyplakali oči, ale zajímavé to bylo dost. Neskutečně se mi líbila její osobnost a schopnost uskutečnit vše, co si přeje. Trošku jsem se v ní našla ohledně té touhy po dobrodružství a občasné nemyslení na následky, takže jsem měla nutkání o tom filmu ještě večer přemýšlet. A věc, co mě překvapila asi úplně nejvíc, byl konec. Žádný happyend, žádné: "Žili spolu št'astně až do smrti"...prostě reálný konec. Takže to asi ukončím tím, že se mi film líbil, ale doporučovala bych ho asi spíše holkám.
PS: Pokud nechcete mít jeden velkej spoiler přímo po boku, nechod'te tam s nikým, kdo už četl knížku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Blanka Blanka | Web | 9. října 2015 v 9:19 | Reagovat

Přemýšlím čím dál tim víc nad knihou  :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Mrkněte se do rubrik na to co vás zajímá:)
Děkuji za návštěvu,NikiScary.