Najdeš tu můj život,moje záliby,návody,recenze,novinky ze všech koutů ale hlavně kus mě.

Moje pobíhání kvůli brigádě

4. října 2015 v 12:28 | NikiScary |  About me

Bylo nebylo, Nikol se rozhodla, že má nedostatek peněz, a tak ji napadlo, že s tím něco udělá.

Pro nás šestnáctileté není v našem městě, přes školní rok, moc možností...vlastně neznám téměř žádnou jinou možnost, než-li Penam. Ano, tolik lidí mi říkalo, že v pekárně je nejhorší práce, že po téhle brigádě už nestrčím pečivo do pusy, a tak dále. Ale jelikož potřebuji money a pečivo nejím, když zrovna nemusím, řekla jsem si: "to nějak zvládnu".

Šli jsme se tedy zeptat do agentury, zda by nás zaměstnali pouze na ranní směny v neděli a byli jsme překvapeni, když nám doopravdy řekli, že by to šlo zařídit. Potom přišly informace o tom, jaké dokumenty od nás potřebují a mně to v tu chvíli nepřipadalo vůbec složité. Chtěli po nás potvrzení o způsobilosti k práci, potravinářský průkaz a potvrzení o studiu...říkala jsem si "easy, jednou obejdu doktorku a mám to"...heh.

Šla jsem do toho ještě se spolužačkou a spolužákem, a tak jsme se jednoho dne ráno vydali každý jiným směrem, k doktorkám pro potravinářský průkaz a potvrzení o způsobilosti. Spolužák neměl problém, dostal oboje, easy. Spolužačka dostala jen potvrzení a na průkaz se nějak zapomnělo a já dostala pouze průkaz, protože mi doktorka tvrdila, že ona mi to potvrdit nemůže. OK...šli jsme zpět do agentury a hádejte kdo jediný nedostal smlouvu k sepsání, protože mu chybělo to nejdůežitější? No jistě že já. Tak jsem tam tak seděla, dívala se, jak si podepisují smlouvy a bylo mi fakt na hovno. Bylo mi řečeno, že to mám zkusit znova, obeznámit doktorku s tím, že brigáda není práce riziková a kdyby to nepomohlo, zajet si za závodní lékařkou.

Další den ráno (opět první hodina školy v tanku) jsem se vydala znovu za mou doktorkou. Nejen, že jsem tam čekala asi hodinu, ale potom mě ještě seřvala, že mi to prostě nepotvrdí, že v agentuře jsou úplně ***** a tak dále a tak dále. Nestíhala jsem už jet za závodní lékařkou, a tak jsem zase valila do školy.

Next day jsem ráno jela na kole (1. je to daleko, 2. nejel bus kvůli uzavírce) v zimě (jako v zadku ledního medvěda), k závodní lékařce. (opět první dvě hodiny školy v tanku) Čekala jsem tam asi hodinu a bylo mi řečeno, že mají plnou čekárnu, že si mám teda přijít odpoledne kolem třetí hodiny. Sranda byla, že ve tři jsem již měla být v agentuře kvůli smlouvě. Domluvila jsem se tedy na odpoledne a jela do agentury, abych to přehodila na další den. Odpoledne jsem ze školy valila zase za závodní, čekala další hodinu a nakonec jí v ordinaci vyklopila snad všechny nejdetailnější fakty o mně. Nakonec jsem konečně měla potvrzeno a valila domů, abych stihla taneční.

Další den už jsem si konečně podepsala svoji vysněnou smlouvu a byla oficiálně přijata. Happyend as fu*k.
Jaká byla vaše první brigáda (ne o prázdninách)?

zdroj: eckari.rajce.idnes
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Blanka Blanka | Web | 4. října 2015 v 15:13 | Reagovat

Většina mých brigád stála za nic - zrovna nedávno jsem o tom psala na blog :D

2 flovers-king flovers-king | Web | 4. října 2015 v 17:27 | Reagovat

Jojo, to je poletování kvůli brigádě :D  :D Já ještě žádnou brigádu neměla , ale až budu mít, urcite o tom napisu na blog. Jinak s tou doktorkou jsi teda musela mít nervy ;-)

3 Kája Kája | Web | 5. října 2015 v 8:42 | Reagovat

Tak hodně štěstí! :) Pobíhání kvůli brigádě, no to znám, v červnu jsem se nalítala až až.

Máš super, že tě vzali, že vůbec máš takovou možnost, když jsi mladá, většině neplnoletých se může o nějaké práci jen zdát. A ještě k tomu můžeš pracovat jen jednou týdně, to je fakt brigáda snů, pokud je člověk ještě na střední.

Já jsem začala pořádně brigádovat až po maturitě. Momentálně nejsou prázdniny a já na brigádu chodím, ale zase školu mám jenom v některé pátky, takže to se asi nepočítá. :D Každopádně je to skvělá práce, ve které se stíhám učit. No neber to! :D

4 Cheyenne Cheyenne | 12. října 2015 v 20:28 | Reagovat

Ahoj
A jak se ti tam líbí?
Připadá ti práce náročná nebo jak to bereš?

Díky a AHOY

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Mrkněte se do rubrik na to co vás zajímá:)
Děkuji za návštěvu,NikiScary.