Najdeš tu můj život,moje záliby,návody,recenze,novinky ze všech koutů ale hlavně kus mě.

Woods

6. září 2015 v 23:05 | NikiScary |  in my Brain..

Sama sobě se občas divím, co se mi vlastně tak líbí na lesech.

Co vlastně zbožňuji na procházkách mezi vysokými stromy. Vím to úplně přesně. Ale přesto se divím, protože většina lidí v mém věku by do lesa nezabloudila snad ani omylem. Dobře, možná se nemusím zase tolik divit, když znám lidi, kteří nepoznají sedmikrásku, nebo nedokáží jet stanovat, protože nezvládají představu, že kolem nich bude v trávě pár brouků. No nic, každý je nějaký a já takováhle určitě nejsem.
Nevím, jestli to mám po mamce, nebo je to prostě ve mně, ale miluji lesy...miluji zvířata, rostliny a přírodu vůbec. Obdivuji ji, protože příroda tu byla dřív, mnohem dřív než lidé...nikdy bychom bez ní nepřežili a ani nežili...možná proto pro mě má takovou cenu.

Každopádně proč tedy miluji, když můžeme jet do lesa?
Zaprvé, vždycky tam jedeme pod záminkou sbírání hub, což je taky jedna z mých oblíbených činností, ač to zní asi divně. Sice když nic nenacházím a prostě se nedaří, občas mě to štve, ale jinak mě to prostě baví. Mimo to, houby jím a mám je moc ráda snad ve všech podobách, takže to je dvojnásobný kombo. Ale ikdyž nic nenacházím, jen tak se procházím, vnímám to ticho, šum stromů, krásná zákoutí lesa, mechové paloučky i houštiny tvořené z malých smrčků...je tam tak nějak jinak, kouzelně. Přemýšlím, hodně přemýšlím a mám na to klid, nikdo mi do toho nezasahuje slovy ani pohledy, jsem tam jen já, moje myšlenky a les. Kolikrát si svoje problémy v hlavě opravdu promyslím a následně aji vyřeším, začnu brát věci jinak a už mi nepříjdou tak složité nebo hrozné. Cítím se zkrátka líp, většina toho špatného jen tak odfoukne ten vánek, co se prodírá mezi stromy. Cítím se čistší, dýchám ten vzduch, kterému věřím, že léčí. Občas si něco vyfotím, protože když jen tak chodím po lese, nejraději bych tahala mobil z kapsy pořád a fotila kdejakou kravinku.

Jediné, co je na tom špatné, je asi ten návrat zpátky do města...ale všechno jednou končí.


Co vy a příroda celkově? Jste spíše "městské" typy a nebo naopak? Jak na vás působí les?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Mrkněte se do rubrik na to co vás zajímá:)
Děkuji za návštěvu,NikiScary.