Najdeš tu můj život,moje záliby,návody,recenze,novinky ze všech koutů ale hlavně kus mě.

První lekce tanečních

9. září 2015 v 23:40 | NikiScary |  About me
Byl týden před první taneční lekcí, začala škola a moje nálada šla úspěšně do kytek. Přišel seznam lidí se kteýrmi jsme spojeni a moje nálada šla úplně pod hlínu. Pročítala jsem si seznamy jmen u jiných škol, s kým je kdo spojený, a tak dále a chtělo se mi brečet. Někdy s nadsázkou, někdy doslova, podle nálady. Moje nejhorší vlastnost je závist, a tak se ihned projevila a donutila mě závidět kamarádkám, s kým že se to můžou protancovat až ke věnečku. Závist se časem přemístila zase k jinému objetku v mé hlavě (nemám se za tuhle vlastnost moc v lásce, ale snažím se ji potlačit, kdy jen to jde) a já si už říkala jen,že ty taneční zkrátka nebudou takové, jaké jsem si minulý rok, při sledování cizích věnečků, vysnila.

Najednou tu byl poslední den před první hodinou a já ještě neměla vymyšlené, které šaty si vezmu, ani co k tomu vůbec sladím za boty a takové ty srandy, co musí holka před tanečními řešit. A pak už tu byl ten čas po škole, kdy jdete domů a přemýšlíte, jak to udělat, abyste to všechno vůbec stihli a vypadali alespoň tak nějak k světu. Nevěděla jsem, jaké šaty si vzít a potřebovala jsem klučičí oko, tak jsem vzala kamaráda, aby mi pomohl. A taky mi pomohl, za chvíli jsem už měla vybraný "outfit" a mohla vyrazit. Měla jsem pocit, že ikdybych letěla vzduchem, protože běhání na těch jehlách byla vcelku neuskutečnitelná představa, nestíhala bych to ani za mák. I přes tenhle můj pocit, jsem na místě srazu byla na minutu přesně. Když jsme se potom dokodrcali na místo, došlo nám, že máme ještě asi 20 minut čas, a tak jsme mohli jen tak stát a okukovat nově příchozí (ty z druhé školy samozřejmě). Co mě udivilo bylo, že i ostatní přicházeli s šíleným časovým předstihem, z čehož jde odvodit, že jsme byli možná všichni úplně stejně nervózní. Chvilku jsme stáli a házeli přes sebe krátkými větami o tom , jak moc velké nervy vlastně máme, jak moc se potíme a jak nás už ted' bolí nohy. Jakmile jsme si postěžovali, na pobídku bývalého tanečníka latiny a standardu (který se prostě vyzná), jsme si šli inteligentně nahoru pro průkazky, aychom nemuseli čekat tu dloouhatánskou řadu, která tam potom vznikla. Během "vášnivých debat" v šatně, jsem si všimla, že se mi hned napoprvé stihlo povést krásné fauxpaux. Hádejte kdo měl na levé straně šatů na horním lemu docela velký flek, kterého si doma ani nevšimnul?! Těžká otázka co. Sice mě potom holky dlouho přesvědčovaly, že to přece "není vůbec vidět", ale otázky kluků jako: "Co jsi pila?", mě v tom moc neutvrzovaly.

Když jsme se zbavily (ano jen my holky) kabátů, bund, kabelek a všeho možného, začaly jsme opět chrlit vodopády vystresovaných řečí. Za chvilku jsme ale už šli všichni do sálu, kde jsme si posedali...každá škola na jednu půlku sálu (ne, že by nás k tomu někdo vyzíval). Náš mistr nám řekl pár slov, takový ten úvod, však to znáte...a potom nás všechny postupně vyvolal jménem, přičemž jsme po jednom vstávali. Asi abychom si mohli "očekovat", pro koho si chceme později dojít a hlavně jak se kdo vůbec jmenuje.

A najednou už stál i se svou partnerkou uprostřed sálu a ukazoval nám první kroky valcu. Jako první naštěstí vyzval k pánské volence. Naštěstí proto, že si vážně neumím představit, jak jdou holky pro neznámé kluky a celkově pro někoho, s kým nebyly domluveny, ne proto, že bych neměla vyhlídnutého nikoho pro koho bych se hned rozběhla...to jsem teda sakra měla. Pro mě si ale rychlostí blesku přišel spolužák, a tak jsme spolu tedy tancovali. Valc nám šel dost dobře a u "čači" jsem vyměnila partnera za svého bestfrienda, protože mě zkrátka zajímalo, jak moc prkenej asi bude, matfyzák jeden. No...musím říct, že mě příjemně překvapil, tančio se s ním fakt dobře. Navíc jsme se nasmáli, takže to nebyl žádnej formální tichej trapas, ale bylo to prostě boží. Přestávka byla taky fajn, kecali jsme, vyměňovali si první dojmy, pokukovali po "těch cizích".

No a než jsme se nadáli, byl vlastně konec první lekce a já si v podstatě i oddychla. Byla jsem ráda proto, že mě nohy bolely jako čert a ne proto, že bych nechtěla ještě tančit. Uběhlo to rychle a už se těším na další...vážně...poučení asi zní, neodsuzuj dokud nepoznáš. Takové klišé a stále na to někdy zapomínám...nu ostatně jako asi každý.
Tak příští středu zas.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 moonlight_princess moonlight_princess | 10. září 2015 v 11:19 | Reagovat

já mám z taečních krásný zážitky, pořádě si to užij, pak se ti po tom bude stýskat ;)
Bože, přijdu si tak stará, když to tak píšu :D ale chodila jsem loni, takže to mám ještě plně v paměti :)

2 Nebulis Nebulis | Web | 10. září 2015 v 11:45 | Reagovat

Taneční jsou skvělá věc. U nás na maloměstě jsme  se skoro všichni znali (většina lidí byla z gymplu), takže to bylo celkem domácké a příjemné prostředí :)
Ať se ti daří!

3 Renyu Renyu | E-mail | Web | 18. října 2015 v 10:35 | Reagovat

No..to nezní až tak strašně xD
Já se tanečních obávám od loňského roku kdy nám bylo oznámeno, že do nich budeme MUSET chodit (vždycky jsem doufala a věřila jak se jim vyhnu).
Naštěstí jsou pro mě ale furt ještě daleko :D

4 NikiScary NikiScary | E-mail | Web | 18. října 2015 v 23:29 | Reagovat

[3]: Naopak, taneční jsou skvělý zážitek, vůbec ničeho se neboj. Navíc...holkám to jde mnohem líp než klukům! ;-)  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Mrkněte se do rubrik na to co vás zajímá:)
Děkuji za návštěvu,NikiScary.