Najdeš tu můj život,moje záliby,návody,recenze,novinky ze všech koutů ale hlavně kus mě.

Proč se sociální sítě / aplikace "snaží" být stejné?

3. září 2015 v 23:28 | NikiScary |  Váš názor na..?
Když jsem se poprvé ocitla ve světě internetu, existoval tak akorát facebook, icq a potom různé chatovací místnosti. Věci jako XTeen, Twitter, atd...neberu jako sociální sítě. Myslím ted' ty, kam můžete přidávat fotky, chatovat, nebo komentovat. Oukej Twitter je tam teda asi také...dobře přiznám se, že neznám přesný význam slova "sociální sít'", mám jen takovou svoji určitou představu někde tam vzadu v hlavě. V tu dobu jsem k životu v podstatě nepotřebovala nic jiného. Stačilo mi přidat si fotku na fejsbůčik, nachytat sedm lajků, mít z toho týden druhé Vánoce a popsat si s lidmi, či stalkovat profil mého vysněného boye. Žádná jiná místa, kam házet svoje moudra, jsem tehdy nepotřebovala a ani nijak nepřemýšlela nad tím, že by mohla přijít.

Postupem času, jak jsem rostla a sílila...just kidding...se na scéně objevily další věci (nebo jsem je poznala a vyplavaly pro mě z podpovrchu zemského). Každopádně se přidal Instagram, Tumblr, We♥It a další. Nehledím ted' na to, že We♥It zřejmě není sociální sít', tohle ted' neřeště, protože sakra vím, že víte, co tím myslím! Tyhle stránky pro mě ale neměly žádný význam, protože jsem měla mobil, u kterého jsem byla moc ráda, že se mi načetla vlastní galerie...za pár minut od mého pokynu. Potom jsem ale jednoho dne dostala vysněný foun, na který mimochodem ještě stále nedám dopustit (Samsung Galaxy S3), a začala jsem objevovat kouzlo mobilních aplikací.

Stáhla jsem si tedy k Fb ještě We♥It, Instagram, Twitter a Tumblr. Na Tumblru jsem úspěšně jen čekovala to, co se mi zrovna zalíbilo, žádná vlastní aktivita. Kouzlo Twitteru mě nejspíš nikdy nedostihlo, a tak mě začal brzy nudit a skončil v pořadníku na odinstalování z mého cenného stroje. Na We♥It jsem chvilku přidávala, ale potom jsem sklouzla do módu "stahujuobrázkycojsouproměfakinkůl" a za chvíli se spokojila jen s Pc verzí, takže taky valil z founu pryč. Instagram mě ale chytnul, a tak jsem začala přidávat svoje příspěvky a hrát hru "sleduji málo lidí, ale hodně sleduje mě, omg i'm so famous". Insta měl pro mě vždycky takové kouzlo...zkrátka přidáváte pouze fotky s popiskem a hashtagy, můžou být pouze 1:1, sledujete lidi a oni sledují vás. Žádné chatování, posílání fotek, nic. Potom jednoho dne přišel pan Snapchat a ukázal zas něco úplně nového.

Prvně jsem brala snap jako neskutečnou kravinu, kterou prostě nikdy nebudu používat...no o pár dní později už jsem ho stahovala. U aplikací je hrozné, jak vás strhne většina a zvědavost. Takže jsem si začala přidávat první lidi, posílat první snapy, videa, začalo mě to bavit. Trošku mě na snapu štvala možnost chatování, ale tu stejně nikdo nepoužíval, takže to pro mě bylo zas něco úplně jinýho. Líbí se mi, když máte každou věc na něco jiného, jenomže...

Stránky/aplikace se začaly chtít vylešovat, aby nalákaly více lidí. Tamta přidala po novém updatu tohle, tadle zas tamto a najednou tu už nevidím moc odlišností.
Facebook přidal možnost volání, aby se podobal skypu, o googlu+ ani nemluvím a instagram změnil povolený "tvar" (nevím jak to nazvat jako IT master) fotek na jakýkoliv, čímž u mě trošku ztratil svoje kouzlo. Čím to ale dovršil, je nový update, který má přijít s možností chatování a posílání popsaných fotek, stejně jako na snapchatu. Oukej, tak ted' už se mi to opravdu prolíná.

Docela mě mrzí, že všechny tyhle věci se snaží navzájem dohánět za cenu ztáty své originality. Možná jsem divná, ale i přes změnu budu na insta stále jen přidávat fotky, žádný chat, nic. Chci si totiž aspoň pro sebe zanechat takové to kouzlo jednotlivých apps, tečka.

zdroj: objevit.cz

Taak to je vše, jaký na to máte názor vy?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Nicole Nicole | Web | 3. září 2015 v 23:52 | Reagovat

u nás máme takú stránku že pokec.sk a keď som mala asi 13, sledovala som všetkých "dospelákov" ako tam každý deň chatujú (vtedy ešte FB neexistoval)...vtedy som si hovorila, že keď budem veľká, tiež budem do rána chatovať na pokeci. No keď som rástla, objavil sa facebook..no moja jediná aktivita na FB bolo hranie hier typu Happy Pets a podobne alebo skúšanie aplikácií Komu sa podobáš, Čo si o tebe myslí ten a ten a podobne, zdieľala vtipné obrázky a tak nejak, čistý trapas (facebook asi fakt nie je pre 13 ročné deti :D) no faktom bolo, že pokec čelil záhube...a hoci ešte dnes funguje, už tam takmer nikto nechodí a začali robiť presne to, čo opisuješ...snaží sa podobať na facebook a preto je to ešte horšie...súhlasím s tým, čo píšeš, práve preto moc tieto aplikácie neobľubujem (aj keď mám aj instagram aj tumblr) :) dobrý článok ;)

2 NikiScary NikiScary | E-mail | Web | 4. září 2015 v 18:42 | Reagovat

[1]: Přesně tak, potom se mi aji ty stránky, co se snaží připodobnit a stále dohnat jiné, zdají být docela trapné a ztrácí tak mou přízeň. Ikdyž, to už si je asi moc vtěluji do lidských vlastností. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Mrkněte se do rubrik na to co vás zajímá:)
Děkuji za návštěvu,NikiScary.