Najdeš tu můj život,moje záliby,návody,recenze,novinky ze všech koutů ale hlavně kus mě.

Líbilo by se mi, kdyby se lidé seznamovali náhodně na ulici

24. září 2015 v 23:28 | NikiScary |  in my Brain..
Představte si situaci...jdete po ulici, máte dobrý den, zkrátka takový ten veselý den...ten, kdy máte chut' mluvit, smát se, tančit, dělat blbosti a je vám tak nějak úplně jedno, kdo vás při tom vidí nebo nevidí. Jdete, jdete a najednou vidíte člověka, úplně neznámého, který je vám sympatický, líbí se vám, whatever. Tak prostě pozdravíte, zastavíte ho a dáte se jenom tak o něčem, v podstatě úplně nedůležitém, do řeči. Zkrátka si jen tak na pět minut pokecáte, třeba si potom i vyměníte kontakty a jdete zase dál. Nebylo by to fajn? Lidé by si mohli navzájem zpříjemňovat dny, nebo se jen prostě seznámit s lidmi, na které nemají jinak možnost pořádně narazit. Nebo třeba jen pochválit někomu neznámému pěknou tašku or something. Neříkejte, že by vám to nezvedlo náladu, kdyby vám jen tak někdo cizí, bez jakéhokoliv citového zabarvení, něco pochválil.

Jo...no "máte chut' tančit"

Já osobně si i ráda povídám s cizími lidmi, protože vím, že je možná už nikdy neuvidím, a tak se nebojím být před nimi přesně taková, jaká jsem. Taky ráda nové lidi pozávám, protože každý z nás je trochu jiný a mně se líbí, když můžu porovnávat ty rozdíly, které z nás dělají to, kým jsme. Byl by to možná taky dobrý způsob, jak se dozvídat více věcí a poznávat nové názory, nebo si stručně řečeno rozšiřovat obzory. Nemyslím ted' nějaké drby o tom, kdo, ským a kde...myslím tím to, že s každým člověkem se můžete bavit o něčem jiném a každý vám může říct spoustu věcí, o kterých nic nevíte, at' už se to týká módy, politiky, jejich křečka, nebo co já vím.

Samozřejmě to ted' vypadá, že si to představuji, jako Hurvínek válku.
Jistě to má spoustu much, to nepopírám. Například, kolik lidí má "koule" na to, někoho na ulici oslovit. Další mouchou, která zde létá, je možné nebezpečí, protože nikdy nevíte, co se skrývá za hezkým oblekem, nebo milou tváří. Taky si myslím, že ve výsledku je vcelku malé množství lidí, kteří chtějí poznávat nové lidi, bez nějaké role v jejich životě. Možná je to vlastně jen výplod mojí bujné fantazie, nebo to může vypadat, že už nevím co roupama, ale tahle myšlenka se mi zkrátka líbí.


Třeba to jednou přece jenom začnu dělat, protože moje nutkání někoho oslovit bude nakonec silnější, než můj strach z nějakého společenského faux paux. Ale zatím se držím, a tak můžu ještě dále rozvinout svoji strategii na oslovování cizích lidí. A už se mi zdá, že zase moc melu, tak bude lepší to zastaviti. Mějte se tu hezky a dobrou noc.

Líbil by se vám tento způsob "seznamování"?

PS: Napiště mi jaké rubriky mám obohatit o článek, protože mám takový vnitřní pocit, že vše co mě napadne, je vlastně zbytečná informace, která potom nakonec zůstane jen v mé hlavě.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 25. září 2015 v 10:03 | Reagovat

Tak... mě vždycky docela naštve, když mě někdo osloví a zdržuje na ulici. Nevadí mi to ve vlaku, když sedím v kavárně, na zastávce ve škole nebo tak, ale když jdu po ulici, mým cílem je vždycky být co nejdřív tam, kam se chci dostat, a nezdržovat se v ní dlouho. Většinou navíc táhnu spoustu věcí a už se nemůžu dočkat, až je odložím, nebo chci stihnout ten nejbližší přípoj, nebo se belhám do kopce a když na mě někdo chce mluvit, je odpověď to poslední, co ze sebe chci vymáčknout, ne, když vyloženě jdu po ulici, jdu odněkud někam, mám během té doby co dělat (jít) a nechci, aby se mi do toho někdo pletl. Ať si počká, až budu v cíli :D

2 Leri Goodness Leri Goodness | E-mail | Web | 25. září 2015 v 19:48 | Reagovat

Když před sebou na ulici vidím, jak se přesně uprostřed zastaví hlouček důchodců a začnou si stěžovat na bolavý klouby, dokáže mě to nehorázně vytočit - zejména ve chvíli, kdy pospíchám. :D Moc pěkně napsané!

3 Noname Noname | 30. září 2015 v 12:24 | Reagovat

Ahoj,

přišla jsem se sem podívat na inspiraci ohledně balení dárků, takže o Tobě nic nevím. To po čem toužíš je v cizině úplně normální, to jen v čr jsou studení čumáci. V USA se s Tebou baví kdokoliv kdekoliv, prodavačka kafe, v obchodě na jídlo nebo u oblečení, kdekoliv máš s kýmkoliv trošku společný zájem jsou výřeční a chtějí si jen tak povídat. V některých státech nechodí moc po ulici, takže tam ne, ale když se jdeš kouknout do muze, někam na závody, venčíš psa, přijde údržbář vždycky se něco nového dovíš. Když se budeš usmívat, popovídáš i tady. Obzvláště u toho venčení psa, mám malou čivavu a zastaví mě spousta lidí i ti co sebou miláčka nemají. Usmívám se, takže mě pět minut zdvořilé konverzace nezabije. Přiznám se, že v novém bytě je docela zajímavé navazovat vztahy se sousedy. Pokud budes ty vypadat přístupně, lidé se s Tebou bavit budou.

4 Renyu Renyu | E-mail | Web | 3. října 2015 v 8:11 | Reagovat

Já bych taky byla za takové seznamování ráda :'D Souhlasím!

5 Minion Minion | Web | 19. října 2015 v 9:09 | Reagovat

Mně se na tohle téma vybavil klip k jedné 90s písničce dvou lesbiček :-) Andělé tam střílí do lidí šípy a ti se hned líbají a mají rádi, ač se předtím neznali :-D Zajímavá idea, pěkný článek :-)

https://www.youtube.com/watch?v=ElkqPNvMj6w

6 Lily Lily | 13. prosince 2015 v 12:45 | Reagovat

Tenhle článek mě rozhodně zaujal, protože je to super myšlenka, která se mi hrozně zalíbila. Strašně ráda poznávám lidi, a další světy (což se také dost projevuje na mém čtení a psaní blogu) a bylo by to skvělé, kdyby se lidé takhle navzájem seznamovali. Jenže je to nemožné, protože lidé jsou uzavření a stydliví a většinou mi sotva oplatí úsměv. Takže je spíš jen pozoruji, nakukuji do jejich životů pouze formou dívání se a dál se asi nedostanu...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Mrkněte se do rubrik na to co vás zajímá:)
Děkuji za návštěvu,NikiScary.