Najdeš tu můj život,moje záliby,návody,recenze,novinky ze všech koutů ale hlavně kus mě.

Jak často je nejlepší psát na blog?

2. září 2015 v 13:00 | NikiScary |  Váš názor na..?
Blogerské krize...to je to období, kdy vám blog stojí, nic nového se tam neobjevuje, vy víte, že by asi mělo, ale je vám to tak nějak fuk. Nedokážete se zkrátka donutit k tomu, abyste napsali byt' jen čárku a když už napíšete, je to většinou jen nějaká laciná omluva za neaktivitu. Sama jsem si za těch necelých pět let, co blog píši několika podobnými, či úplně stejnými krizemi prošla a to pokaždé úplně ze stejného důvodu. Čím jsou ale tyhle krize většinou způsobovány?

Nedostatek času kvůli škole, kroužku a dalším věcem, které se nakupí. Ztráta nápadů a pocit "vypsanosti". Pocit, že doted' jste vlastně psali jen bláboly a nevíte jak to napravit. A nebo toho už máte zkrátka dost a potřebujete se na chvíli věnovat něčemu jinému. Vzhledem k tomu, že se ale potom do koloběhu aktivního psaní dost těžko vrací (at' žije prokrastinace), najednou se z té chvíle stane o dost delší doba.

U mě byly krize způsobovány většinou takovým spojením všeho dohromady, ale největším důvodem byl asi důvod poslední. Jsem ten typ člověka, kterého nebaví jedna věc moc dlouho, a tak si bud' musím udělat pauzu, nebo s tou věcí rovnou seknu. U blogu ale vím, že bych s ním nejspíše seknout nedokázala...no ony se vám ty čtyři roky a něco, upřímně, moc zahazovat do zapomění nechcou. Jak to ale udělat aby mě blog nezačínal štvát a nebrala jsem ho spíš jako pitomou povinnost? Myslím, že odpověd' je mi již předem jasná.

Posledních pár měsíců před totální pauzou jsem se snažila psát článek úplně každičký den. Zkrátka jsem chtěla mít co měsíc, to cca 30 článků. Společně s tréninky a školou bylo vymýšlení tématu a psaní a dolazování článku ideálním zabijákem času. Chvíli mě to bavilo, měla jsem ráda ten pocit z odvedené práce, ale později mě to začalo pěkně štvát...viděla jsem na sobě, že blog už beru spíše jako povinnost, že mi docházejí témata rychlostí blesku a že mě to už zkrátka úplně přestává bavit. A tím se tedy konečně dostávám k tématu článku...jak často je ideální psát na blog?

Aby byl čtenář spokojený

Musím přiznat, že cizí blogy nečtu, takže si nedokáži představit, jaké je to mít oblíbeného blogera a čekat na jeho výtvory každý den. Ale umím si to připodobnit k situaci, kdy sleduji nějakého youtubera a čekám na nové video, nebo až můj oblíbený "zpěvák" vydá nový song. Je mi tedy jasné, že lidé jsou nejradši, když jim autor "zpříjemní den" nejlépe každodenně a ještě líp víckrát za sebou. Ale když přihlédnu k tomu, že čekají kvalitní výplod autorovy fantazie, nějak mě to nutí, být přesvědčená o tom, že divák/čtenář/posluchač...bude raději vídat stále kvalitní články, ikdyž méně často. S kvantitou totiž většinou klesá kvalita, a tak je to i s psaním. Proto si myslím, že z pohledu čtenáře je takzvaně obden ideální "častost" (absolutně mi vypadla jakákoliv jiná slova, co by vystihovala to, co chci vyjádřit).

Aby to autora nepřestalo bavit

Tohle je, podle mého, ještě individuálnější, než předchozí odstavec. Někteří lidi jsou opravdu takoví tryhardisti, že je baví přidávat pořád, nevadí jim to, neobtěžuje je to a můžou se přetrhnout aby se stále a stále nějakým nadpozemským způsobem přiváděli na nové nápady. Bohužel já ten typ nejsem, a tak psaní každý den vážně nezvládám. Nemám ani natolik zajímavý život, že by se mi každý den stávalo něco, o čem by bylo třeba informovat lidi. Navíc k tomu všemu trpím takovou představou, že lidi to vlastně ani ve výsledku nezajimá...že lidi celkově nic nezajímá, co se týče druhých...stejně tak jako mě. Takže za mě je ten ideální průměrný čas od vydání posledního článku k vydání toho nového asi 2 dny, což je podle mě v pohodě. V dnešní době (možná je to tak již od velkého třesku, co já vím) totiž ubíhá čas tak nestukečně rychle, že nějaké dva dny v očekávání nového článku ani nepostřehnete.

Článek nebyl konkrétní (o mně), ale obecný, co se týče psaní na blog celkově. To aby to nevypadalo narcisticky, heh.

https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSpjNnvpyvRUCWKtqbde15UfFcht-wpzXEZ7ovXeiw4x5B6Y-CL1Q

Tak jo, co vám příjde jako ideální mezičas mezi články?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nicole Nicole | Web | 3. září 2015 v 23:56 | Reagovat

ja beriem blog ako koníček, a preto k tomu tak aj pristupujem :) jednoducho napíšem vtedy, keď mám dobrú náladu a chuť niečo písať, a kľudne môže byť medzera aj mesiac :) podobne ako s inými vecami, ak by ma do tohto niekto nútil po mesiaci či dvoch by ma to prestalo baviť...a aby boli čitatelia spokojní? myslím, že keď vedia, že čakajú na kvalitu, tak sa počkať oplatí :)

2 NikiScary NikiScary | E-mail | Web | 6. září 2015 v 15:16 | Reagovat

[1]: Také bych to tak mohla začít brát. Bojím se ale ztráty návštěvnosti a čtenářů celkově. Asi v tom nechám nějakou pravidelnost jako třeba "dva články za týden minimálně", nebo nějak podobně. :) Tímhle tempem mě to snad bavit nepřestane. :)

3 Lisi Lisi | Web | 4. října 2015 v 13:47 | Reagovat

Já si myslím, že tak s intsrvalem 10 dní by mohl být čtenář spokojený. Vlastně jde hlavně o tu pravidelnost.

4 Renyu Renyu | E-mail | Web | 18. října 2015 v 10:38 | Reagovat

Já beru blog jen jako koníček, jako místo kde se můžu vyjádřit a trochu jako něco co třeba budu za pár let s radostí a facepalmy pročítat. Pořádně čtenáře ani nemám, minimálně ne ty pravidelné, takže vzhledem k tomu bych tam mohla články házet nějak jak se mi zachce :D
Občas mám pauzu jako každý, jindy když mám čas a nápady, napíšu třeba i něco dopředu :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Mrkněte se do rubrik na to co vás zajímá:)
Děkuji za návštěvu,NikiScary.