Najdeš tu můj život,moje záliby,návody,recenze,novinky ze všech koutů ale hlavně kus mě.

První školní půlhodinka = běh?

11. června 2015 v 22:49 | NikiScary |  in my Brain..
Znám to...často si říkáme "chci lepší kondičku", "chci zhubnout", "chci posílit"...většinou následují sliby "začnu cvičit", "budu běhat", "budu chodit do fitka". Kolikrát jste si tohle už řekli, ale když an to přišlo, nedokázali jste se k tomu dokopat? Co tak pozoruji ve svém okolí, tak určitě mockrát. Já to mám díkybohu tak, že když pro sebe něco udělat chci, prostě to udělám a většinou si v tom i zvládnu najít zalíbení, ale vím, že spousta lidí se nepřekoná. Co s tím?

Z vlastní zkušenosti vím, že když třeba v ten samý den ve škole například běžíme kilometr a na tréninku třeba 15 koleček, mám potom večer pocit, že jsem toho za ten den pro sebe vcelku dost udělala a přitom jsem se nemusela ani přemáhat. Mám potom ze sebe večer dobrý pocit a vím, že jsem to prostě udělat musela, ale vlastně to ani nebylo tak strašné. Bohužel nebo bohudík se takové věci nestávají každý den, a tak si takhle zaběháte možná 3x za půl roku. (Lidi co netrénují) Když se to tak ale vezme kolem a kolem, když vás k tomu někdo donutí a nejdete do toho sami, prostě to uděláte a pak z toho máte ještě radost...a tahle myšlenka mi vnukla nápad.

Co kdyby se každou první půlhodinku školy běhávalo pár koleček? Kdyby se to dělávalo každý den a bylo by to povinné, všichni by v podstatě denně běhali, nemohli to "podělat" a nakonec by z toho měli i nějaké ty výsledky a dobrý pocit. Někteří by si to třeba zamilovali a začali by i sami, někteří by zkrátka zůstali u těch pár povinných koleček každý den. I tak si ale myslím, že by nás to posunulo o hodně dál. Myslím, že takhle by vlastně ani nemohl být nikdo nespokojený, protože by možná lidé přišli na to, že když to ráno v té škole překousnete, máte pokoj a splněný skutek pro sebe a svoje tělo.

zdroj: tanjabergkvist.wordpress. com

Dobře to by byl nápad...ted' ještě připomenout realitu. Tohle se nikdy nezrealizuje, ale za pokus to zmínit na školní radě to stojí, noco zkusit se má vše. :)
Co vy na to? Brali byste takové ranní běhací hodiny?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Mrkněte se do rubrik na to co vás zajímá:)
Děkuji za návštěvu,NikiScary.