Najdeš tu můj život,moje záliby,návody,recenze,novinky ze všech koutů ale hlavně kus mě.

Jsme tolik obklopení faleší, že upřímnost je vnímána jako urážka.

22. června 2015 v 0:03 | NikiScary |  in my Brain..
V dnešní době už se opravdu hodně těžko dozvíte od někoho upřímnou pravdu. Je fakt, že se poslední dobou lže, přetvařuje a přehrává tolik, že jsou na to lidé již tak zvyklí, že upřímnost a pravda, je pro ně něčím co zabolí, a tak se tomu raději vyhýbají. Proto již pravdu nikomu moc neříkáme, abysme ji nedostali oplátkou, protože se jí vlatsně bojíme a je pro nás nepříjemná. Tímto se dostáváme do takového kolotoče lží...každý lže každému, aby byli v podstatě všichni spokojení...lidé si vlastně nejraději říkají pouze ty pěkné věci, aby nikoho nenaštvali a byli se všemi za dobře. Když se pak ale pravda a všechno to nepříjemné vyvalí na povrch, boří to vztahy, přátelství...obšas i vztahy v rodině. Tak moc je život u některých lidí (bohužel jich není málo) ovlivněn přetvářkou.

Napříklád já jsem člověk, co se v posledních asi dvou rocích života naučil být k lidem upřímný, protože vím, že s faleší daleko nedojdu, vždycky se provalí a když řeknu někomu pravdu, často ho to posune dál. Vyhovuje mi to tak, můj život se tím i zlepšil, jsem spokojenější i sama se sebou, protože vím, že když už nic, alespoň říkám lidem věci tak, jak jsou. Snažím se tímhle mým způsobem komunikování nakazit i ostatní protože mi vadí, když někdo člověku něco do očí řekne tak a za jeho zády to řekne zase úplně jinak. Vadí mi, když jsou lidi takhle taháni za nos, když to vlastně nemá žádný pořádný důvod. Jediným důvodem je, že se většina lidí bojí pravdy a nechce ji slyšet.

Jak chcete ale lidi přimět aby začali být zase upřímní? Nehonili se jen za dokonalými fotkami, dokonalými situacemi, dokonalými kamarády, kteří vám třeba raději zalžou jen aby nepokazili situaci, kterou potom jako "dokonalou" můžou sdílet na facebook? Nevím jak odstranit přetvářku z našeho života, když se většina z nás snaží být zkrátka jen "dobře přijatelná pro ostatní". Potom se tu objevují chvíle, kdy se stydíte ukázat svoje pravé já, abyste v očí ostatních nějak neklesli...přitom ti ostatní se taky snaží...snaží se vypadat dobře před vámi. A takhle na sebe všichni vzájemně hrajeme jedno velké divadýlko, které nás uzavírá do toho výše zmíněného kolotoče lží.

Říkejte věci narovinu, stojí to za to, ulehčí se vám a budete spokojenější...tedy doufám, že to budete mít stejně jako já. :)

zdroj: kreativity.blog. cz

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 stuprum stuprum | Web | 22. června 2015 v 2:53 | Reagovat

Upřímný můžeš být jen v kostele při modlitbě. :D

2 May May | Web | 22. června 2015 v 7:30 | Reagovat

A právě proto je lepší se stranit společnosti.. stay asociál.

3 Gramatikátor Gramatikátor | 2. srpna 2015 v 2:08 | Reagovat

*falší (faleší... to jako vážně?)

4 Lily Lily | 13. prosince 2015 v 12:54 | Reagovat

Já spíš než lhaní volím přetvářku - a to před lidmi, na kterých mi nezáleží, ale nechci s nimi válčit. Jeden neupřímný úsměv, falešný smích a oni vás nechají být a nevšimnou si vzteku a odporu, popřípadě bolesti ve vašich očích. Takhle to dneska prostě funguje, s upřímností daleko nedojdeš. Je to svým způsobem smutné, ale zase se méně lidí upřímně nehádá. Mně někdy ta přetvářka naopak vyhovuje... :-?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Mrkněte se do rubrik na to co vás zajímá:)
Děkuji za návštěvu,NikiScary.