Najdeš tu můj život,moje záliby,návody,recenze,novinky ze všech koutů ale hlavně kus mě.

DIY: Křídla ke kostýmu anděla

29. června 2015 v 0:57 | NikiScary |  Vyrob si:)
Před pár dny mi skončilo jedno z nejméně oblíbených období v roce..."období zkoušek". Nemyslím ted' závěrečné zkoušky a testy ve škole, ale zkoušky v tancování. Nejsou to ani tak zkoušky, není totiž možné, že byste neprošli, jen se tomu tak zkrátka říká. Jde vlatsně o to, že si vylosujete někoho mladšího z nižší věkové kategorie a potom s ním musíte vymyslet choreografii, co má nějaký nápad, kostýmy, hudební mix a trvá minimálně minutu a půl. Jelikož je ten tanečník většinou o dost mladší, vymýšlení je vlastně na mně, a tak pro mě nastává měsíc a půl vymýšlení, učení, drbání se s kostýmy, hudbou a tak dál. Potom to jednou předvedu a tím to celé končí. Přesto letos musím říct, že jsem si se svojí "svěřenkyní" udělala hezký vztah a s její rodinou taky, což mě překvapilo a moc potěšilo. :)

Každopádně letos mě jako téma mých zkoušek napadlo "Angels fall", což bylo vlastně o tom, že já jsem holka, co je na zemi nešt'astná a spadne mi anděl z nebe, kterého se snažím marně chytit, protože on ze mě má strach...časem ale zjistí, že se bát nemusí, a tak se spřátelíme a nakonci mi vlastně nabídne jedno křídlo abychom spolu mohli odletět do nebe. Such a good story or not? :D A ted' už k věci, proč vám to tu celé vysvětluji...k tomuto kostýmu jsem potřebovala nějaká lehká andělská křídla, která by šla rychle odtrhnout a přilepit jinam. Nakonec jsem je vyrobila a tady vám chci ukázat jak.

Potřebujete:
Karimatku (starou)
Bílou látku
Nit, nůžky, jehlu
Tavicí pistoli
Bílá peříčka
Tužku, pravítko

Postup:
1) Vystřihneme si šablonu ve tvaru křídla

2) Šablonu si nejdřív normálně a potom zrcadlově obkreslíme na karimatku a vystřihneme.

3) Pomocí karimatky, nebo i šablony překreslíme tvar ještě na látku a přidáme asi 2cm okraje.

4) Látku vystřiheme (na každé křídlo 2 strany) a na stranu, kterou potřebujeme přichytit k látce, přišijeme suchý zip.

5) Strany přiložíme na sebe tak, aby pasovaly, spodní stranou nahoru a přišijeme v místě čáry 2cm od kraje. Necháme asi 5 cm nepřišitých. Obrátíme naruby a nepřišitou dírou prostrčíme karimatku dovnitř. Srovnáme aby nám tvar seděl a nepřišitou část zašijeme.

6) Peříčka potom po jednou lepíme od spodu křídla tavicí pistolí. Stačí opravdu malá kapka. Dvakrát se s nimi tancovalo, odtrhávalo a přilepovalo a musím říct, že ikdyž jsem se toho zpočátku bála, peříčka neopadala.

Tak a máte hotovo...není to vůbec těžké, chce to jen trpělivost. Takže až budete na Mikuláše potřebovat kostým na anděla, víte jak na to. :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Mrkněte se do rubrik na to co vás zajímá:)
Děkuji za návštěvu,NikiScary.