Najdeš tu můj život,moje záliby,návody,recenze,novinky ze všech koutů ale hlavně kus mě.

Proč nás o tom informují?

12. května 2015 v 23:12 | NikiScary |  Váš názor na..?
Když jsem byla malá, mím nejvíce neoblíbeným pořadem v TV byly televizní noviny, nebo vlastně celkově jakékoliv zprávy. Přišly mi nudné, zbytečné a byla to pro mě nepříjemná výplň času mezi pohádkami a nějakým zajímavým filmem. Neodkázala jsem pochopit, jak to může táta tolik "žrát" a jak ho může tak rozčilovat, když si u těch nudných zpráv povídáme. Chápu proč tomu tak bylo, nezajímal mě svět tam venku...žila jsem si ve svém nekonečném světě fantazie a bylo mi fajn, tak proč bych měla chtít vědět něco o politicích nebo kráděžích? Tehdy jsem si ale říkala, že zprávy nebaví téměř nikoho z mých kamarádů, ale naopak skoro všichni rodičové je s oblibou sledují. Říkala jsem si, že k tomu asi časem dospěji, že to prostě k mému věku nepatří...zprávy mě zkrátka jednou bavit začnou, myslela jsem si. Čekám tedy už několik let a můžu říct, že jsem dospěla maximálně do úrovně " zvládnu se na ně podívat a pár věcí mě občas zajímá..." ale jinak jsem stále tam, kde jsem byla.

Když se dívám na zprávy, něco málo mě zajímá, což jsou většinou novinky ze světa, nebo nějaké nové objevy vědců. Jsou to ve většině věci, které jsou něčím zajímavé, neobvyklé, nebo pro lidi tak nějak zlomové. U těchto věcí moc dobře chápu, proč je s námi sdílí a sdělují nám je..jde o věci, které se nestávají každý den, nebo nás mohou nějak ovlivnit, proto si myslím, že by nám měly být sdělovány i nadále. Jsou tu ale věci, které mi příjdou úplně zbytečné, abychom věděli. Myslím tím například kdo, kde, kdy a jak spáchal sebevraždu, byl zavražděn, koupil si psa, vyboural autem, že někomu vyhořel dům a tak dále, a tak dále. Jsou to věci, které se nás nijak netýkají, ničím nás neovlivňují a hlavně se dějí denodenně. Každý den na světě umřou tisíce lidí, dalšímu množství lidí se ze dne na den zhroutí život, a podobné nepříjemné věci. Proč by nás to ale mělo zajímat? Potom tedy aby to bylo fér, musely by být ve zprávách reportáže o každém člověku, kterému se podobná věc stala...to by ale také nikoho nezajímalo že?

Vím, bude to znít asi trochu sobecky, ale já se řídím tím, že pokud nejde o mě nebo o moje nejbližší, nezajímá mě to. Od lidí kolem beru ten stejný přístup a je mi líp. Proč by mě tedy mělo zajímat, že nějaký neznámý pán v noci tolikátého a tolikátého v tolik a tolik hodin zemřel? Od toho jsou tu jeho nejbližší...jen ty to citově zasáhne a jen ti o to budou mít skutečný zájem. Nejde mi tedy do hlavy, proč by o tom měla vědět celá republika. Když mi potom mamka s dramatickým tónem v hlase sděluje, kolik vražd bylo zase spácháno, nijak mě to nevyvádí z míry a musím si opět pomyslet..."Ale mě to nezajímá".

zdroj: tyden. cz

Právě proto, že zprávy jsou nabité podobnými informacemi, mě nebaví a nudí. Možná to beru zvláštně, ale právě proto to háži do rubriky "Váš názor na...?", abyste mi napsali, jak to berete vy. :)
Dobrou noc.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 J J | 13. května 2015 v 6:07 | Reagovat

Taky ty televizní noviny nemusím... Nedávno sem šel omylem kolem televize a byly zaply noviny... Udělali tam reportáž, pak to museli ještě živě prokonzultovat se svým reportérem a ještě jednu podobnou reportáž o tom pustili... A to, že se nějaká ženská zaklinila ve větvi a udělali o tom živej vstup + tu scénu eště zopakovali s hudbou jako z horroru... To je smuty, ale co už, nic s tim nenaděláme :D

2 Krty^^ Krty^^ | 13. května 2015 v 20:37 | Reagovat

Jsem ráda, že na vraždy atd v televizi má aspoň někdo stejný názor jako já :D

3 reveriedreams reveriedreams | E-mail | Web | 18. května 2015 v 8:42 | Reagovat

Naprosto souhlasím, nad tím také často přemýšlím. Není to sobecké, protože tobě ta zpráva stejně nic nepřinese. Něco ZASE zemřel. Někoho, koho neznáš. Ano, je to smutné, ale součástí života, a ty se nad tím přece nemusíš pozastavovat.
A navíc, to, co jsi napsala, je ještě dobré. Jednou jsem tak poslouchala zprávy, a jedna reportáž byla o tom, jak si nějaký politik koupil auto. Nevěřila jsem svým uším a začala jsem se smát. Média ztrácejí svůj původní smysl...

4 Bublushka Bublushka | Web | 18. května 2015 v 13:21 | Reagovat

já zprávy sleduju a nejraši čtu noviny, ale vždy si vyberu kde a co, už nějakou dobu se nedokážu dívat na zprávy na Nově a vlastně i primě a dalších programech kromě čt1, kde jsou ty zprávy jakš takš seriózní a necpou tam jak si hraje koťátko, nebo co je za nový přírůstek do zoo, nebo depresivní zprávy o holčičce na vozíku s dramatickou hudbou... to mě vždy dokáže znechutit, nezajíma mě to, často je to přikrášlené a nemá to žádnou informační hodnotu... ale je to tam protože to lidí chtějí, co nejvíc vražd, znásilnění, "lidských příběhů" a na závěr sentimentální tečka- to mě fakt nebere... chci jít na žurnalistiku a tomuhle se věnovat ale určitě nechci dělat ty trapné přikrášlené zprávy, které nemají žádnou informační hodnotu, třeba budu mít štěstí a budu na čt1 či v mladé frontě a ty kraviny se mi vyhnou... ale asi se jich nezbavíme- většina je chce a nám co to nesnášíme nezbývá než přepínat a koukat jen a něco

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Mrkněte se do rubrik na to co vás zajímá:)
Děkuji za návštěvu,NikiScary.