Najdeš tu můj život,moje záliby,návody,recenze,novinky ze všech koutů ale hlavně kus mě.

Může to vypadat hnusně, ale chutnat dobře!

18. května 2015 v 22:56 | NikiScary |  in my Brain..
Znáte to...dobrý příkladem jsou školní obědy...mnohdy jídlo, co vám naloží (někdy přímo kydnou) na talíř, vypadá jako šlichta, zkrátka jakoby ho někdo právě vyzvracel. Hodně lidí pak hned po prvním pohledu ztrácí chut' jídlo vůbec ochutnávat a ihned se zvedá a oběd odnáší. Někteří si ho před sebou nechají a pronášejí (bez ochutnání jídla) rozčilené narážky na to, jak tady hnusně vaří. To stejné se vám může stát i v restauracích, kde prostě neví, jak nandat jídlo hezky na talíř, doma, nebo kdekoliv jinde. V restauracích je rozdíl v tom, že tam si to zaplacené jídlo za ty prachy radši sníte, a potom často zjistíte, že to jídlo bylo vlastně dobré, ikdyž nevypadalo zrovna vábně.

Chci tu podpořit myšlenku, že tohle by se nemělo dělat. Jak se říká: "Nesud' knihu podle obalu", a to neplatí pouze u lidí. Neříkala bych to, kdybych s tím neměla vlastní zkušenost. Když jsem byla menší, nejedla jsem nic, co se mi nelíbilo, nebo o čem někdo řekl, že není dobré. Co vypadalo jako šlichta, nebo jsem přesně neviděla, co je v tom za věci (skryté maso a tak dále), nemělo u mě šanci. Když jsem potom chtěla začít hubnout a změnit svůj jídelníček, měla jsem s tím problém, protože hodně věcí jsem takto odmítala až mi došlo, že bez zkoušení to nepůjde. Odhodila jsem svoje předsudky a zkusila pár věcí, které mě podle vzhledu odrazovaly a nestačila jsem se divit. Některé věci chutnaly sice tak jak vypadaly, ale velká většina byla moc dobrá a některé z nich se staly i mými oblíbenými jídly. Od té doby jsem se naučila zkoušet všechno nové, bez ohledu na to, jak to vypadá, ale také se k některým věcem "projíst". Takhle jsem se naučila jíst (a nyní miluji) například olivy, rucolu, dýňová semínka, nebo všechny druhy masa kromě kuřecího. Musím říct, že jsem ráda za tuhle schopnost...díky ní znám tolik nových chutí, které bych předtím nikdy neznala. Pomáhá mi to v tom, jak jím a v držení pestrosti stravy, a tak celkově to podporuje to, jak moc ráda zkouším nové věci.

zdroj: ceskaztelevize. cz


zdroj: mlsoty1.sweb. cz

Radím vám teda, vždycky jídlo raději první ochutnejte, může vás příjemně překvapit, jako třeba mě tyhle školní lasagne, které jsou nyní jedním z mých nejoblíbenějších jídel ve školní jídelně. :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Mrkněte se do rubrik na to co vás zajímá:)
Děkuji za návštěvu,NikiScary.