Najdeš tu můj život,moje záliby,návody,recenze,novinky ze všech koutů ale hlavně kus mě.

Animefest 2015

9. května 2015 v 21:01 | NikiScary |  Recenze,zážitky
Zdravím,
přiznám se vám, že tento článek se mi vůbec nechtělo psát, protože jsem věděla, že to bude docela na dlouho, a tak jsem se k němu dostala až pár dní po AF2015, a tak doufám, že vzpomínky budou i přesto co nejpřesnější. :)

Na AF jsem stejně jako minulý rok byla pouze 2 dny ze 3 a opět to bylo v sobotu, kdy jsem tam nebyla a opět to bylo kvůli taneční soutěži. Dost mě to mrzelo, ale neměla jsem na výběr a nakonec jsem byla ráda, že jsem tam alespoň na ty dva dny mohla být. Taakže se vám pokusím popsat jak moje dny strávené na AF zhruba probíhaly, co jsme si nejvíce užila, a tak dále. :)

Pátek
Bylo přesně 9:00 a já se ospale plazila z postele...kupodivu jsem vstala a odvalila se do koupelny. Chut'ovka byla, když jsem se v polospánku snažila o nasazení čoček, nakonec se ale díkybohu povedlo. Během procesu přetváření "Niki zombie" version na "můžu jít ven" version, jsem se aji celkem probudila, a tak jsem na sebe mohla jít hodit nějaké to civil oblečení. Jelikož jsem už tak brzy byla ve stresu, že nestíhám, vzala jsem první oblečení které jsem viděla a šla si dělat rychlosnídani. Nasnídala jsem se a nejméně 10x si zkontrolovala cosplay, ostatní věci a ještě věci nachystané na další den (soutěž). Když jsem si byla aspoň na 60% jistá, že jsem nic nezapomněla, celá nerozní jsem se vydala na autobus.

**Důvod mojí nervozity
Na AF jsem měla jet s kamarádem a jeho dalšími přáteli, které jsem já ale vůbec neznala. Maximálně jsme jich asi půlku znala od vidění, ale víc nic. Vzhledem k tomu jak se bojím cizích lidí, to pro mě bylo tisíckrát horší, než nervy ze zapomenutých věci a tak dál. Nejvíce jsem se bála toho, jak mě příjmou a jestli se s nimi budu bavit, ale za chvilku jsem zjistila, že jsem se bála úplně zbytečně. :)

Celou cestu autobusem jsem byla jako na trní, a pak přišla chvíle vystoupit a já si vyšla směrem do nádražní haly. Ta krátká cesta od autobusu k nádražní hale byla asi nejvíc plná nervozity, natěšenosti, ale i zvědavosti zároveň. Přišla jsem tam a jelikož mě nikdo neznal a jediný člověk , kterého jsem tam znala já, tam ještě nebyl, chvíli jsem tam jenom tak stála a mlčela. Potom jsme se rozešli směrem k vlaku...tam už jsem prohodila pár slov při čekání na ostatní. Představila jsem se ostatním alá "Ahoj, jsem Niki" a necítila se vůbec dobře. :D V hlavě mi běhalo, co si o mně asi musí myslet a že to určitě nic pěkného nebude. Nastoupili jsme do vlaku, našli si skoro prázdné kupé, vlezli si do něj a vyjeli.

Během cesty ve vlaku jsem poznala, že ti lidi asi budou fajn, ale radši jsem se do konverzace zatím moc nezapojovala, jen jsem poslouchala. Tohle dělám ostatně vždy, když si sama sebou nejsem jistá. Vystoupili jsme v Brně a šli na Bubble tea, o kterém jsem psala TADY. Tam jsem se už začala trošku bavit a v euforii z toho, kolik tapioky mi do Bubble dali, jsem se začala cítít fajn. Dál jsme se rozdělili...kluci se jeli nachystat a dát si věci jinam než my, takže já Aka, Mei a Riry jsme vyrazily do bytu Riryiného bráchy, kde jsem se měla převlíct do cosplaye a tak. Cestou tramvají jsem se s nimi dala do řeči a najednou jsem už přestala mít tak moc zvláštní pocit a začala jsem si je taky pomalu ale jistě zamilovávat. :D Zní to asi divně po takové chvilce, ale fakt my sedly. :) Převlékla jsem se tedy do cp, dojídala tapioku, kecaly jsme, dojídaly tapioku...vážně jí bylo hodně. Nastal čas jet na AF...chytly jsme nějakou tu tramvaj zpět k nádraží, kde jsme měly sraz s kluky. Od tamtud jsme potom jely na výstaviště, kde už se opět vinula ta obrovská fronta ke vstupu, přesně jako minulý rok. Stání ve frontě jsem vlastně celé strávila okukováním okolních cosplayů a různých nápadů na luxusní kostýmy. Konečně jsme se asi po půl hodině dostali dovnitř a tím pro nás AF2015 začal! :3

První jsme si šli dát věci do šatny omrknout stánky a projít vlastně skoro všechny prostory AF...tak nějak "zčeknout terén". Všude kolem se to hemžilo cosplayi na všechny možné postavy. Na některé jsme jen doslova čuměla s otevřenou pusou. Stánky, stánky, stánky byly všude kolem v celé rotundě a věci v nich byly zkrátka aaaaaww =^o^=. Tolik věcí, které bych si chtěla koupit, ale věděla jsem že můj rozpočet tomu absolutně neodpovídal, takže jsem jen koukala, slintala a snila. :D Chtěli jsme se dostat na zahájení do rotundy, ale přes dav jsme se bohužel nedostali. Celkově nevím, co jsme tam tak pořádně dělali, ale ubíhalo to šíleně rychle. Nakonec jsme se dostali aspoň na FestDance, kde jsme si konečně sedli, odpočívali a dívali se. Musím říct, že se mi ze všech vystoupení líbily maximálně dvě. U většiny v tom nebyl žádný výraz, bylo to nesladěné a myslím že bysme je s Yuki a naším asi rok starým Zigg zagg coverem strčily do kapsy. (oo so selfish) :D Ne oukej...tím že tancuji, jsem to asi viděla moc kriticky. Aji tak mě ale bavilo, to sledovat a jsem ráda, že jsem tam byla, možná do toho příští rok někoho s sebou stáhnu a zkusíme to. :D Ani jsme se nenadáli a byl večer, konec prvního dne. O noci vám vyprávět raději nebudu, jen vám řeknu, že jsme byli za určitou věc vyhozeni do 6ti do rána z AF. I tak byla ale noc super. :D Další den v 6 jsme se vrátili, poseděli na pár promítáních, kde všichni pospávali a potom šli pro záchranu = kafe. Já potom jela na nádraží a od tamtud domů, abych stihla sobotní soutěž.

Neděle
V neděli ráno jsem ještě do poslední chvilky nevěděla, zda zpět na AF jedu nebo ne. Jelikož všichni ještě vyspávali, neměla jsem se s kým domluvit, kde mě počkají a tak dále. Nechtěla jsem tam jen tak přijet a hledat je, takže kdyby se mi nakonec neozvali, asi bych tam byla schopná i nejet. :D Nakonec jsem vyjela, ve vlaku se převlékla do cp a dojela na místo. Najednou mi nikdo nebral mobil, nikde nikdo známý a já tam skončila sama. Prošla jsem to sama, ale nemohla je najít. Byla jsem z toho úplně v nervech a připadala si tam trapně tak sama mezi tolika lidmi, co tam s někým byli. Nakonec jsem narazila na cosplayerku, kterou znám a už jsem s ní párkrát předtím mluvila, a tak jsem se k nim připojila a byla tam asi hodinu a půl s nimi. Bylo mi to hrozně blbý, taková pijavice, no zkrátka špatný pocit level 999. Domča je ale strašně milá, takže jsem byla moc ráda, že jsem je potkala. Po nějakém čase mi volaly holky, že zaspaly a že na AF ještě nejsou, že přijedou za chvilku. No nakonec jsem byla ráda, že aspoň vím, kde jsou a že tu brzy budou. Než přijeli, stihla jsem jít na přednášku "Co pod cosplay" s tím, že se tam bude asi mluvit o spodním prádle. Ukázalo se to, jako úžasná přednáška, která mi toho dost dala a kde jsem se toho hodně dozvěděla. Byla řeč i o vycpávkách, což se mně osobně na cp celkem hodí. :D Dozvěděla jsem se aji kam si dát věci, když si nechci brát tašku, a tak dále. Fakt super přednáška s příjemnými a vtipnými přednášejícími. Potom už ostatní přijeli a já je konečně našla. Bohužel AF už měl za chvíli končit, a tak jsme za chvilku už seděli v tramvaji směrem na nádraží. Chtěli jsme stihnout ještě Bubble, ale bohužel už to nevyšlo. Úplně hotoví a unavení jsme dojeli domů, kde jsem sebou doma kydla na postel a nevnímala svět. :D


S Marty :3


AF2015 jsem si strašně moc užila, ikdyž jsem tam nemohla být i v sobotu, stálo to za to! Tolik inspirace a motivace do toho, pokračovat s cosplayem dál, zlepšit se a zkusit těžší věci. Jsem vážně ráda, že jsem jela a ještě radši, že jsme poznala lidi, se kterými jsem tam byla. :) Děkuji!

PS: Ahoj Maki! Ahoj Onane!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Mrkněte se do rubrik na to co vás zajímá:)
Děkuji za návštěvu,NikiScary.