Najdeš tu můj život,moje záliby,návody,recenze,novinky ze všech koutů ale hlavně kus mě.

Zasedlí učitelé, trenéři...povolené mučení

9. dubna 2015 v 23:17 | NikiScary |  in my Brain..
Každý z nás si pod slovem mučení představí něco jiného, ale myslím, že většinou se naše představy pohybují okolo nějakého sadomaso, nebo odporných umučení k smrti. O tom ale mluvit nechci, chci pojmout slovo mučení v trochu jiném smyslu a samozřejmě tak trochu s nadsázkou. Budu psát o tom jak je možné, když si zasedne učitel na žáka, nebo někteří lidé šikanují ostatní s myšlenkou, že jsou něco víc.

Žádný učitel si nesmí "zasednout" na žáka, ale upřímně, kdo to bude řešit, když se to stane? Nikdo. Nikoho nebude zajímat, že vám písemky známkuje pomalu podle podpisu a že je očividné, že si na vás vylívá své nálady.
Stačí pár maličkostí...jednou se bavíte v hodině, máte (třeba nechtěnou) blbou poznámku, nebo jste dlouhodobě nemocní, či poděláte pár hodin. Stačí docela málo...i když člověku třeba jen nesedíte, nebo mu připomínáte někoho, koho neměl rád v mládí a je to tady, učiteli se znelíbíte a zasednutí je na světě. Cokoliv pak řeknete, nebo uděláte si bude vykládat zle a následky to má občas docela slušné. Shazování v hodinách, přidávání práce, rozsazování, horší oceňování písemek, kontrola taháků...je toho spousta, co vám může učitel "zavařit". Tohle se mi sice ve větší míře ještě nestalo, ale vidívám to čas od času kolem sebe a příjde mi to jako takové mučení, proti kterému se nelze bránit. Sice se můžete začít víc snažit, odpovídat, chodit se dobrovolně vyzkoušet, ale to je docela problém pro lidi, co tohle berou jako takové ponížení (já) a navíc tím učitele málokdy přesvědčíte, že by na vás měl změnit názor. Bohužel někteří lidé z toho můžou být dost špatní a může se to stát důvodem, proč se do školy bojí jít, nebo k tomu mají ještě větší odpor. Bohužel se tomu ale nedá nijak moc zamezit, protože přece jenom u většiny lidí platí...když nejde o mě, ruce pryč.

zdroj: zena.centrum. cz

Trenéři různých kroužků a sportů umí zase pomučit trošku jinak. Můžou vám nasolit posilovacích cviků, kolik ani nejste schopni unést, můžou vás nechat opakovat to samé pořád dokola, ikdyž padáte vyčerpáním. Někdy ani neví, kolik cviků se má přesně cvičit a jedou to tak nějak náhodně, nebo se nedokáží vcítit do vaší kůže a nechápou, že už to nejde naplno, když už tu samou sestavu jedete po patnácté. Někdy to ale dělají čistě naschvál...někdy jim udělá dobře, když jen sedí a vy skoro chcípáte. Samozřejmě je takových málo, ale když na takového narazíte, neuděláte nic, protože oni jsou trenéři, kteří vám řeknou "makej a nemel". Samozřejmě nemyslím chvíle, kdy už nemůžete, ale opravdu ještě musíte například dodělat sérii, když je to k vašemu zlepšení a k dobru, pak je to samozřejmě potřeba. Je to takové rozporuplné, ale věřte mi, že znám trenéry, kteří se v tom vyloženě vyžívají a to je potom teprve mučení.

Bohužel aji když si zasedne učitel, nebo trenér, mají to v podstatě povolené. Možná je tam nějaký malý zákaz, který ale každý opomíjí a jde tak šíleně lehce obejít, že se to dá prohlásit téměř za povolené. Pokud se vás něco z toho týká, zkuste se dané osoby na tohle zeptat, možná ji to trkne, uvědomí si, jak se vlastně chová, a zlepší se to...nic tím neztratíte. :)

PS: Článek jsem psala na téma týdne "Mučení povoleno", jelikož mě po krátkém uvažování napadlo přesně tohle.
Zasedl si na vás někdy někdo?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kata Black Kata Black | Web | 10. dubna 2015 v 23:58 | Reagovat

Ahoj,
máš fakt dobrej blog, čtu každej článek, jsou fakt super :)
Jenom jsem Vám chtěla poradit, my s mamkou nakupujem oblečení tady http://goo.gl/4I8Vja , je to sice anglicky, ale hrozně levný, takže mi to mamka koupí a sobě rovnou taky :)
Kdyžtak napište co jste ulovily ;)

2 Catharine Catharine | Web | 12. dubna 2015 v 15:53 | Reagovat

Čus všem,
jj, já si taky ráda počtu, přemejšlim o svim blogu :D
Koukala jsem na ten obchod co psala Kate Black a rovnou jsem si objednala dvoje šaty a plavky na léto, tak už se těšim.
Jinak já nakupuju spíš v českejch obchodech, asi nejlepší je tenhle http://goo.gl/ru0884 , můžu si vybrat i typ postavy.
Naposled jsem vyhrála nějakou soutež a nic jsme neplatila :)

3 NikiScary NikiScary | Web | 12. dubna 2015 v 22:33 | Reagovat

[1]: Ahoj, moc děkuji za pravidelné čtení, strašně mě to motivuje psát dál. :) Na Aliexpressu též nakupuji a musím říct, že je to fakt super stránka. :)

[2]:Děkuji, jestli tě to láká, blog si založ...nechat toho můžeš vždycky. :) Podle typu postavy, to jsme ještě nikde neviděla. Zkusím, díky za tip. :)

4 Kate Kate | Web | 13. dubna 2015 v 2:25 | Reagovat

Ahoj,
tohle je fakt úžasnej blog :)
Jestli můžu poradit, tak koukněte sem http://jdem.cz/br2pj5 .
Super obchod, naposled jsem vyhrála boty :D

5 reveriedreams reveriedreams | E-mail | Web | 10. září 2015 v 7:04 | Reagovat

Proto nedělám žádný sport tohoto typu. Ve škole jsem většinou spíše u učitelů ta oblíbená, takže takovéto problémy nemám, ale umím si živě představit, jak se cítí lidé, kteří ano. Nemyslím si, že by ten tvůj tip nevedl ještě k horšímu "mučení", ale jinak máš naprostou pravdu. Zajímavý článek, jen tak dále!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Mrkněte se do rubrik na to co vás zajímá:)
Děkuji za návštěvu,NikiScary.