Najdeš tu můj život,moje záliby,návody,recenze,novinky ze všech koutů ale hlavně kus mě.

RE: Chleba ze šrotu - balení s 5 druhy

2. dubna 2015 v 0:09 | NikiScary |  Recenze,zážitky
Jednoho dne si tak procházím Billou a jelikož jsem už docela úchylná na všechny ty "zdravé" (nesnáším tohle označení, ale jak to jinak nazvat) produkty, když kolem nich procházím (a jakože to checkuju tak, že to vidím už 2 metry předem) dívám se na ně a přemýšlím, co z toho chci zkusit, koupit a co z toho zkusím uvařit, nebo s čím si to dám. Šla jsem teda takhle jednou s kamarádem a co nevidím...balení chleba ze šrotu a semínek (to je ten, co se tak drolí a nedá se s normálním chlebem moc srovnávat), ve kterém bylo 5 různých druhů po dvou chlebíkách. Pro mě to bylo úplně něco "WOOW", a tak jsme hned spustila, jak bych to strašně moc chtěla ochutnat a zkusit všechny ty druhy a takové moje další obvyklé kecy. :D Na mě byl moc drahý, tak jsem si řekla "snad někdy" a šla dál. No další den jsem měla nějakou záhadou tenhle balíček doma a byla náhle šíleně nadšeným člověkem. (děkuji kamarádovi) Ano, díky chlebu. :D

Hned jsem balíček otevřela a začala zkoumat, co je v jednotlivých druzích, čím jsou od sebe jiné a tak dále. Musím říct, že to balení, vzhledem k tomu jak dlouho mi vydrželo, bylo za těch 50Kč i docela výhodné. Navíc když tam máte více druhů, ikdyž některé příchutě od sebe skoro nerozeznáte, mezi některými je zase velký rozdíl, a tak se to celkem vyplatí koupit takhle v jednom balení. Postupem času jsem vyzkoušela všechny druhy a všechny mi chutnaly, tak vám vypíši 2 druhy, které mě asi nejvíce zaujaly. (Balení mi vydrželo hodně dlouho)

Balíček obsahuje 2x Pumpernickel, 2x Vierkonrbrot, 2x Vollkornbrot, 2x Leinsamenbrot, 2x Sonnenblumenkernbrot. (Ano názvy jsou německy, protože je to německá značka)
Každý druh je zabalen jako dva tenké plátky přiložené na sobě, zabalené v obalu.(viz fotka dole)

Nejvíce mě zaujal Pumpernickel, který je nejtmavší a má nejvýraznější chut', více odlišnou od ostatních druhů.Ted mi chutnal hodně. Je připravovaný ze žitné mouky a žitného šrotu. Udajně originál svoji tmavou barvu nezískává žádným přibarvováním (melasou, kakaem…), ale dlouhou a pomalou přípravou.


Potom mě zaujal ještě Vierkornbrot, který má vysoký podíl semínek různých druhů. Je šíleně křehký a semínka v něm hodně cítíte, ale pro mě byl zkrátka moc fajn.


Když nad tím ted' tak přemýšlím, mohla jsem si zapsat chut' každého jednotlivého druhu, když jsme je jedla, ale vzhledem k tomu, že jsem je většnou jedla rychle rychle před tréninkem, nebyl bohužel čas. Určitě to ale nebylo naposledy, co jsem to měla doma, takže po příštím nákupu, budu určitě zapisovat. :)

Závěrem chci říct, že mi tenhle balíček dal zase jiný pohled na tyhle chleby ze šrotu, které tolik lidí nemá v lásce a říká jim "žrádlo pro psa". Předtím mě od nich odrazovalo, že se šíleně drolily, ale ted' když jsem našla i takové, které drží při sobě, jsem si je zamilovala. Musíte je samozřejmě uchovávat v lednici, jinak rychle zplesniví.


Určitě budou chutnat málokomu, ale doporučuji je alespoň zkusit. Opravdu ale nečekejte chut' obyčejného chleba, té je tam málo.

Chutnají vám tyto chleby, konzumujete je, jak často?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Mrkněte se do rubrik na to co vás zajímá:)
Děkuji za návštěvu,NikiScary.