Najdeš tu můj život,moje záliby,návody,recenze,novinky ze všech koutů ale hlavně kus mě.

Plnoštíhlé modelky?

15. dubna 2015 v 22:53 | NikiScary |  Váš názor na..?
O tom, že dívky a ženy, ale také muži trpící anorexií a jinými PPP na přehlídková mola nepatří už tady nemusí být ani řeč. Každý to ví, nikoho to nepřekvapí a většina z nás se na tom shodne, ale i přesto se to bohužel děje dál. O druhém extrému, což jsou XXXL modelky, také mluvit nebudu, protože mě osobně to příjde nechutné a nechápu jak se slovo "obézní" a "modelka" slučuje, ale když to někdo podporuje, ok. Chtěla bych se spíš zamyslet nad celkovým pojmem "modelka" a tím, co se pod tenhle pojem ted' rádo řadí. Mylsím tím ten dnešní trend, že i plnoštíhlé ženy jsou krásné a můžou tak být modelkami, to samé s malýmy, nebo jinak "znevýhodněnými ženami" (jinými slovy ženy s nedokonalostmi) . Ano jsou krásné, to nepopírám, můžou být třeba i krásnější, než kdejaká modelka, můžou mít úžasnou okouzlující osobnost, ale od čeho je tu teda potom ten modeling? Nebudu si tady hrát na žádného experta, kterým ani zdaleka nejsem, beru to zkrátka tak jak to cítím a proto se s vámi chci o svůj názor, který mi nedá klid, podělit.

Všichni jste určitě zaregistrovali různé kampaně, kde je podporovaná "zdravá krása" na světových molech a jsou zde, jakožto modelky, na mola posílány, nebo fotografovány různé ženy, které nesplňují základní požadavky modelingu. Zkrátka nesplňují známá kritéria, jako je 90-60-90, pěkná postava, výška +170cm a další věci. Všude se ted' dokola mluví o tom, jak se z mol odstraní hubené modelky a nahradí se "normálními ženami". Důvodů to má spoustu (odstranit komplexy u mladých dívek, nedávat nereálné ideály, dát šanci i jiný krásným ženám...) a já neříkám že jsou špatné, jen si stále říkám...kam potom odejde ta představa "dokonalé modelky"?

Vždycky jsem si myslela, že modelky musí být bezchybné, nebo se tak alespoň jevit. Věřila jsem tomu, že pokud se chceš živit svou krásou, musí být ve všech směrech více než dobrá. Přišlo mi, že právě tohle dostává ty slečny z řad těch "normálních" na přehlídková mola, určená právě pro ty nejlepší. A věřím tomu vlastně stále.
Proto možná nepodporuji tyhle "normální krásné ženy" v oblasti modelingu. Jistě jsou krásné, ale takových jsou miliony. Právě správná výška, vlasy, postava, míry...to jsou věci, které se poštěstí málokomu a dělají z těch slečen ty "nejlepší", které si zaslouží "reprezentovat" a živit se svou krásou.

Proč tedy dělat modelky z žen, které nějaké ty kritéria sem tam nesplňují? Též jsem chtěla být modelkou, ale jedno kritérium mi úplně jasně chybí - výška. Musím se tedy smířit, že je tu pro mě tak maximálně fotomodeling, kdybych uspěla, ale nikam jinak to se svými 164 cent'áky nedotáhnu. Je to kruté, boří to sny, ale opravdu si myslím, že modelkami by měly být ty "nejlepší", které jsou zdánlivě vážně dokonalé.
PS: Samozřejmě od modelky očekáváte také inteligenci, dobrý projev, nějaký talent, um, atd...v tomhto článku se ale bavím jen o fyzických vlastnostech právě proto, že je to první, co na modelece vidíte.

zdroj: pikosky. sk

zdroj: prozeny. cz

Tak to jsem si vypsala, co jsem měla již delší dobu na srdci. Neberte to hlavně jako nějaké urážení, tak to určitě myšlené není, kdyby bylo, urážela bych tím i sama sebe. Jaký je vás názor na tenhle rozmáhající se trend? Jaká by podle vás měla být modelka?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 reveriedreams reveriedreams | E-mail | Web | 18. května 2015 v 8:47 | Reagovat

No...je to od tebe první článek, který jsem zatím četla, a dovolím si nesouhlasit. Snad ti to nevadí, možná jsem na to háklivá, protože sama fakt ideální míry nemám, ale...
Krása opravdu není o postavě. Nechci tady tvrdit, že je jen o tom, co má člověk uvnitř, v modelingu vůbec, ale existují přece  jiné parametry, podle kterých by se mělo posuzovat...tvář, vlasy, celkové vyzařování...já s modelkami v obvyklé velikosti souhlasím, nikdo by neměl komplexy, a kdyby je třeba neoblékali do plavek, ale do nějakých zeštíhlujících a dobře padnoucích topů, mohly by být opravdu krásné...
Nezlob se, je to jen můj názor.

2 Pavlína Veselá Pavlína Veselá | E-mail | 25. května 2015 v 15:27 | Reagovat

Dobrý den, na Vašich stránkách jsem nikde nenalezla Váš kontakt. Obsah blogu se mi velice líbí a chtěla jsem Vás
kontaktovat ohledně nabídky spolupráce s jedním z největších českých internetových knihkupectví. Pokud to bude jen trochu možné, napište mi, prosím, na pavlina@megaknihy.cz. Do předmětu uveďte adresu Vašeho blogu. Těším se na spolupráci, Pavlína Veselá

3 Choi Mari Choi Mari | Web | 28. března 2016 v 13:07 | Reagovat

Myslím si, že by se mělo hlavně stanovit, od jaké míry do jaké míry je to ještě "zdravá krása". Některá děvčata, co chtějí být modelka totiž nejsou plnoštíhlé, ale něco víc. Tento extrém je dle mého stejně špatný jako přílišná vyhublost.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Mrkněte se do rubrik na to co vás zajímá:)
Děkuji za návštěvu,NikiScary.