Najdeš tu můj život,moje záliby,návody,recenze,novinky ze všech koutů ale hlavně kus mě.

Co pro mě znamená cosplay?

21. dubna 2015 v 23:10 | NikiScary |  About me
V první řadě asi o tom co je to vlastně cosplay. Slovo Cosplay se skládá ze slov costume, což zdůrazňuje převlékání se do kostýmu a roleplay, čímž je vystihnuto ztotožňování se s danou postavou co nejlepším "nahráním", vystihnutím a napodobením jeho vlastností a osobnosti. Zkráceně jde tedy o to, že cosplayeři se snaží co nejlépe napodobit postavu z filmu/ anime/ seriálu/ hry, a tak dále...kterou si jen vyberou. Cosplay si nejlépe sami vyrábí za použití různých technik. Oblečení si ušijí, brnění, doplňky a zbraně vyrobí...čím víc toho děláte sami, tím lépe. Vlastně celkově sám výsledný cosplay má pro vás potom mnohem větší cenu.

Jak jsem se ke cosplayi dostala?
Přišla jsem na gympl a poznala někoho úplně nového s pro mě úplně novými, neznámými zálibami. Byla to Yuki, se kterou jsem jednu dobu doufala v nejlepší přátelství. Přivedla mě k anime a také ke cosplayingu, a tak jsme se v cp vzájemně podporovaly, udělaly jsme společný cp na My Little Pony, pomáhala mi a mě to dost chytlo. Tenkrát jsem se na anime dívala hodně často, a tak jsem měla stále nové sny, koho cosplayovat, ale také jsme se měly s Yuki stále o čem bavit. Potom jsem pomalu měla méně a méně času se na anime dívat, a tak to ted' mrzne na jendom anime za měsíc. Cosplay mě ale stále drží a proč?

Vždycky jsem šíleně ráda dělala něco rukama...víte jak to myslím, zkrátka jsem pořád něco vyráběla a zkoušela, až byl výrobků plný byt a nebylo je už kam dávat. Z dětství mi to zůstalo až do ted', a tak stále ráda vyrábím, kreslím, šiji a tak dále. Tohle všechno jsem našla v cosplayi. Můžu si vše vyrobit sama úplně od nuly, všechno může být tak, jak chci já a když se mi to nepovede, je to jen moje chyba, a tak to zkusím znovu. Líbí se mi moc aji chvíle, když se můžu v hotovém cosplayi vcítit do dané postavy a chvíli se cítit jako ona. Moc mě to baví, mám ráda i lidi na conech (teda co vím z minulého animefestu), protože jsou přátelští, nestydí se a můžeš se nimi seznámit opravdu lehce. Ten pocit, když dodělám cosplay, obleču se do něj, můžu se v něm ukázat ostatním a jsem hrdá na svoji práci je k nezaplacení. :)


Tak tohle je důvod proč coslaying nevzdávám a chci v něm pokračovat. Vím, že to, jak řeknou ostatní, k ničemu není...ale mně to dělá radost, a to je pro mě hlavní. :)
Jaký je váš názor na cosplay?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Mrkněte se do rubrik na to co vás zajímá:)
Děkuji za návštěvu,NikiScary.