Najdeš tu můj život,moje záliby,návody,recenze,novinky ze všech koutů ale hlavně kus mě.

RE: Ghoul

1. března 2015 v 23:05 | NikiScary |  Recenze,zážitky
Na Ghoula jsem šla do kina z velké části proto, že jsem chtěla vědět jestli to nebude úplná sprominutím blbost, když to řežíroval český režisér. U nás doma totiž panuje takový názor, že co je český film, je většinou nuda, bez břinku, kravina, a tak jsem se filmu dost bála a říkala jsem si, že určitě utratím peníze úplně zbytečně. Byla jsem ale zvědavá, a tak jsem nakonec sbalila kamarádku a šla. A musím říct, že jsem byla sakra překvapena.

Děj:
Skupinka mladých lidí (dvě ženy a dva muži) se vydávají na Ukrajinu točit dokument o Kanibalismu, který se zde údajně odehrával a o muži, který byl z kanibalismu obviněn. Přijedou do jedné vesnice, kde dělají rozhovor se starými ženami a kde potkají svého průvodce Valerije.Ženy jim poví něco o tom, co se tam údajně stalo a Valerij je později odvádí k údajnému bývalému kanibalovi Borisovi. Ten jim odevzdá klíče od své chaty s tím, že tam později dorazí za nimi. Chová se ale divně, což Katarinu (jednu z žen) docela vyděsí.Valerij s sebou vezme ještě místní věštkyni Inu, aby jim pomohla. Jedou na chatu, kde se ubytují a dozví se ještě pár dalších informací od Iny. Ta tvrdí, že Borise posedl duch, kterého vyvolal a donutil ho sníst malého chlapce. Boris do chaty nedorazí...všichni se opijí a rozhodnou se s pomocí Iny vyvolávat duchy. Nikdo tomu nějak nevěří, ale ducha se jim podaří vyvolat...samozřejmě o tom ale nikdo z nich neví. Ráno po probuzení Ina všem vysvětluje, že ducha vyvolali, je silný a musí ho odvolat. Všichni na to ale kašlou, dokud nenarazí na podivné nahrávky na kamerách, které si nikdo z nich nepamatuje. Ducha se jim ale odvolat nepodaří. Druhý den se ženská část party probudí se škrábanci, které jsou na chlup stejné, jako na svých obětech zanechával masový vrah Čikatilo. Všichni už jsou vyděšení a tak začnou zoufale ducha odvolávat, to se ale nedaří, a tak dál pátrají po podrobnostech. Fakty na které příjdou jsou děsivé...věci, co se začínají dít, ještě děsivější. Všichni jsou zoufalejší a zoufalejší...konec už vám spoilerovat nebudu, ten stojí za to zkouknout sami! :)

Můj názor:
Čekala jsem jak se budu nudit, jaká blbost to bude, ale opak byl pravdou. Bylo to...nechutný, děsivý a zároveň mi z toho běhal mráz po zádech. Ze začátku filmu dlouho čekáte, než se začne něco dít, ale zase vám začátek nalazuje tu nepříjemnou atmosféru. Lekaček je v hororu dost, párkrát jsou tam skoro úplně ty samé víckrát za sebou, ale přesto jsem se vždycky lekla. Horor nebyl udělaný tak, abyste u něj museli přemýšlet, všechno vám bylo přesně ukázané. Ve středu filmu už vám z něj bude běhat mráz po zádech. Atmosféra tam hraje docela velkou roli a tím, že tam "zlo" není přímo ukázané, jste ke konci v neustálém napětí. Já osobně jsem se lekala, ikdyž se ještě skoro nic nedělo. :D Konec byl trošku monotónní, ale potom stál za to. Nevím čím to bylo, ale chtělo se mi chvilkama fakt brečet, nebo se zvednout a jít už domů. Dívala jsem se na film maličkou škvírkou v prstech a to mi naprosto stačilo.

zdroj: kultura.eurozpravy. cz

Vážně mě film šíleně překvapil a můžu ho doporučit, což se sakra často nestává. :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Mrkněte se do rubrik na to co vás zajímá:)
Děkuji za návštěvu,NikiScary.