Najdeš tu můj život,moje záliby,návody,recenze,novinky ze všech koutů ale hlavně kus mě.

Plastové tváře všude kolem mě

8. března 2015 v 22:31 | NikiScary |  in my Brain..
Když jsem byla ještě malá, ještě jsem nevěděla, proč jsou dospělé ženy tak krásné, nebo proč herečky, zpěvačky a modelky nemají ani jednu chybičku. Tenkrát to pro mě byla prostě hotová věc, bylo mi to jedno...běhala jsem po lese s klackem v ruce, hrála si na rytíře a byla spokojená. Nechtěla jsem být jako ony, snad mě to ani nenapadlo a jelikož mí kamarádi byli vesměs kluci, neměla jsem ani kde tenhle nápad chytit. Postupem času jsme byli všichni starší a starší a já se začala bavit ve škole i s holkami, které postupem času začaly řešit kluky, vzhled a tak dále. Tehdy jsme se dozvěděla, že něco jako make-up existuje a že se tím zakrývají pupínky...to bylo vše co jsem věděla.

S kamarádkou jsme si začaly dávat řasenku a zapřísáhly se, že dál nikdy nepůjdeme. Věděly jsme už, že to ničí plet' a taky jsme si řekly, že nechceme, aby nás potom bez mejkapu nebylo poznat. A tak jsme tedy zůstávaly u řasenky. Někdy v průběhu šesté až sedmé třídy, již některé spolužačky propadly make-upu, a jelikož to s ním ještě nějak neuměly, chodily s oranžovou paštikou na obličeji. Čím starší jsem byla, tím více takových případu jsem potkávala. Některé to s ním už aji uměly, a tak vypadaly samozřejmě lépe než my, nenamejkapované, ale mě to neštvalo, šla jsem si po svém. Čím dál tím víc mích kamarádek už ale den co den maskovalo samu sebe. Bohužel po pár měsících už nemohly přestat, protože se jim začala ničit plet', a tak potřebovaly zakrývat pupínky, takže se dostaly do takového nekonečného koloběhu.

Znám ted' i holky, které bez "masky" na obličeji opravdu nepoznáte, nebo takové, které bez ní ani nikam nevýjdou. Když se objímají s klukem, zbyde po jejich obličeji oranžový flek na tričku, nebo si rozmažou svoje "najkové" obočí přejetím ruky přes čelo. V létě se roztékají a v aquaparku si radši ani nenamáčí hlavu. A kolik jim je? Mému okolí, které denně vidívám kolem sebe je tak14-17...není to trochu smutný? Jedna z mých přemejkapovaných kamarádek vstává ráno na soustředění o hodinu dřív, jen aby se stihla namalovat a když se usměje nedívaté se na její krásný úsměv, ale divíte se jejím vráskám. A to je jí 15 let. Bez mejkapu je přitom tak krásná. Jenže tuhle cestu si zvolí každá sama, takže moje připomínky s ničím nepohnou...jenom říkám, že je to škoda.

zdroj: diva.aktuality. sk

Jsme obklopeny plastovými tvářemi, které se tváří býti dokonalé, přitom...za jakou cenu. Vždyt' dokonalost neexistuje, tak proč se za ní většina z nás (včetně mě) honí?

Co si myslíte o umělosti v dnešní době?
Čemu dáváte přednost?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 M. M. | 9. března 2015 v 8:28 | Reagovat

Starat se o svůj vzhled od určitého věku na  není na škodu. Základem je ovšem napřed mít čistou pleť.To znamená pravidelně čistit pleťovou vodou, večer se pořádně odlíčit. Přirozenost je sice hezká věc, ale kde jsou drobné chybičky, dá se líčením ledasco upravit. Stačí si umět vybrat kvalitní pleťovou kosmetiku. Nikdo nemusí mít pleť oranžovou, nebo make-up rozmazaný. To už je na každé slečně, jestli se naučí s kosmetikou pracovat tak, aby méně, bylo "více" :-) Já osobně si vystačím s gelovou řasenkou, korektorem na kruhy pod očima a leskem na rty.  Nejvíc používám spíš kvalitní denní pleťové krémy.

2 J J | 9. března 2015 v 19:53 | Reagovat

Taky to nechápu, proč si skoro všechny holky musí ničit obličej make-upem... Vždyť většina holek je hezká i bez toho...

3 NikiScary NikiScary | Web | 9. března 2015 v 22:32 | Reagovat

[1]: Jasné, ale právě proto mluvím o dívkách s obličejem "jako z plastu", ne o těch, co si vystačí s řasenkou a leskem. :)

[2]: Moje řeč. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Mrkněte se do rubrik na to co vás zajímá:)
Děkuji za návštěvu,NikiScary.