Najdeš tu můj život,moje záliby,návody,recenze,novinky ze všech koutů ale hlavně kus mě.

Lituji lidi, kteří žijí značkami

11. března 2015 v 23:03 | NikiScary |  in my Brain..
Oblečení, jídlo, pití, auta, nebo třeba pasta na zuby...u každé z těchto věcí máte značkové věci a "neznačkové"...tedy jistě i ty mají svojí značku, ale ta není nijak známá, či propagovaná. Značkové produkty jsou naopak propagovány, jsou známé, z velké většiny i o dost dražší a postupem času si získaly jakési "vyšší postavení" a nějaké pomyslné označení lepšího zboží.

O mém názoru, že ne vždy je tomu tak, že značkové věci jsou lepší, než neznačkové, se rozepíši třeba jindy. Jen podotknu, že adidas boty se mnohdy rozesypou mnohem dříve, než například boty z Tally Weijl, nebo že sušenky z Lidlu s názvem "Neo", jsou úplně to samé jako všemi zbožňované "Oreo", jen to má asi o 10-20Kč nižší cenu. O tom ale opravdu jindy, ted' chci mluvit o lidech, kteří si na značkách zakládají a jsou jimi možná i trochu posedlí.

Určitě každý máte ve svém okolí člověka, který bez značkového ohozu nevýjde ani s košem. HMko, CCC a takové značky pro něj nejsou značkou a t'amani, či sekáč je pro ně noční můrou. Dobřee...nechápu je, ale okej, třeba věří v lepší kvalitu, nebo se jim to zkrátka líbí, fajn tohle ještě beru. Samozřejmě pokud na to člověk má, proč si to nedopřát, žejo.

Já mluvím ale o lidech ještě trošku jiných. Jako u první skupiny jsou pro ně sekáče a t'amani noční můrou, ale levnější obchody v nákupních centrech jim už problém nedělají. Moc rádi nakupují ve slevách a moc rádi ušetří, jako všichni ostatní. Rozdíl je ale v tom, že jejich ušetřené peníze jdou ve většině do toho, aby vypadali, že v ničem jiném než ve značkách nežijí. Converse, Adidas, elektronika od Apple a kafe ve Starbucks...ještě by to bylo okay, kdyby téměř každou z věcí neměli vyfocenou a zveřejněnou n a nějaké sociální síti. At' už Starbucks kafíčko na fejsbůčik, nebo nový Ipad na insta, či denodenní snapy z nějdražších kaváren...jeden velký "na oko jsme boháči" spam. Na druhou stranu...nejsou zlí, špatní, nebo namyšlení...tedy jak kteří, ale většinou tomu tak není. Jen tahle jedna obrovská chyba, co mi na nich vadí, je snaha o působení "jakože si žiji v luxusu". Jsou schopni se jeden den dozvědět o nějaké značce, vygooglit si, že je drahá a luxusní, druhý den si koupit jednu věc od té značky a třetí den už spamovat s přesvědčením, jak moc právě tuhle značku milují. Když je ostatní potom tu a tam pomluví, nebo pronesou kousavou poznámku, strašně se diví proč a hází okolí do pytle s nálepkou "závistivé svině", ale prosím...když jim everyday předhazujete před nos váš "epesní život na vysoké noze", o to hůř, když vás ten člověk zná a ví, že snad všechny vaše úspory jdou do zachování této image, člověka to zamrzí a časem možná i naštve. A v naštvání se rýpe opravdu až příliš snadno.
Ne...všichni lidé nejsou závistiví, jen čeho je moc, toho je příliš.

zdroj: idiva. com

Znáte někoho podobného? Co si o tom myslíte?
Psala jsme to od srdce, tak je možné, že to bude znít šíleně vyhroceně, ale uklidním vás...až tak mě to nežere. A ne, závist v tom není, protože přece jednou budu mít ty miliony na mích zlatých kreditkách. :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 J J | 12. března 2015 v 6:35 | Reagovat

Mám na to úplně stejný názor. Nechápu, proč si lidi myslí, že když někdo na sobě nemá alespoň jednu značku, že je "něco míň". Bohužel u některých je tato "nemoc" rozvinutá natolik, že musí mít např. každý nový iPhone jenom proto, že je to značka, i když by v tom novém vlastně nic nového nebylo...

2 NikiScary NikiScary | Web | 12. března 2015 v 22:42 | Reagovat

[1]: Přesně tak, s tím novým Iphonem jsi to úplně vystihl, na to jsem zapomněla. :)

3 Muhe Muhe | 25. března 2015 v 17:00 | Reagovat

Ty... já to dělám taky. Ne to, že bez značek nemůžu žít a děsím se tamanů, ale strašně ráda žiju na oko život v luxusu, protože to je něco, co jsem nikdy neměla a co vypadá strašně lákavě... hrozně ráda se dívám i na takovéhle fotky a na filmy, kdy si lidi utrácejí tisíce za hadry, protože ve skutečnosti jsem asi strašně povrchní a materialistický člověk :D ne, nevím, ale pokud už se to přehání, tak to asi není dobrý... ale kdo by nechtěl život v luxusu? Víš, od toho se často odvíjí i jiné věci třeba velké sebevědomí, nadsázka a prostě... takový lidi to mají jednodušší, fakt že jo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Mrkněte se do rubrik na to co vás zajímá:)
Děkuji za návštěvu,NikiScary.