Najdeš tu můj život,moje záliby,návody,recenze,novinky ze všech koutů ale hlavně kus mě.

Strach uvnitř nás

23. února 2015 v 23:50 | NikiScary |  in my Brain..
Strach...jedno slovo, šest písmen a zároveň tak důležitá věc v našich životech. Ovlivňuje naše rozhodnutí, pocity, chování...docela dost věcí na jedno slovo co? Je pro nás strach vlastně dobrý, nebo zlý? Jak ho překonat? Je tu hodně věcí k přemýšlení, ale já budu přemýšlet nad tím, jak nás ovlivňuje a jak se mu postavit, protože je to ted' vlastně i můj velikej problém.

Je dobrý nebo zlý? Strach nám mnohdy zabrání v něčem, co bysme moc chtěli, ale nemáme na to sprominutím "koule". Mnohdy nás ale varuje a tak někdy zabrání i smrti, či zranění. Může nás tedy i zachránit...nešlo by to bez něj a na druhou stranu by nám bez něj bylo lépe.

V čem mě strach nejvíc brzdí?
Většinou, když si něco přeji, ale vím že to nemusí dopadnout úplně dobře, je právě strach ten, co mě brzdí. Bohužel jsem člověk, co ho většinou poslechne, danou věc neudělá a potom toho lituje. Stává se, že chci skočit něco ve Freestylu a strach mi to nedovolí, nebo hodně ztíží a brzdí mě. Časté je také, když se chci s někým začít bavit, ale mám v sobě pocit, že budu mluvit sra*ky a že ten člověk si řekne jen "co to je?" a nějaké bavení půjde rychle do ****. Když jsem se učila na prkně strach mě taky šíleně brzdil. Viděla jsme malé děti, jak si to válejí dolů ze svahu, protože nemají ještě tolik rozvinutý strach jako my. Vím, že kdybych se tolik nebála, naučila bych se jezdit mnohem dřív, ale na druhou stranu...mohlo by se mi něco stát. Kdybych neměla strach, znám se a vím, že bych si za chvíli dělala v podstatě co chci, protože respektive všechno co mě brzdí, je jen strach. A já nevím jestli za to být ráda, nebo naopak. Nevím hlavně jak překonat strach v situacích, kdy je úplně zbytečný. Například při navazování kontaktů...kdybych ho neměla, bavím se klidně i s celým městem a jsem v pohodě, nestyděla bych se promluvit v neznámé skupince lidí, nic. V akrobacii bych si všechno skákala už úplně "na pána", protože tam je to hlavně o strachu, a potom síle.

Snažím se si říkat, že to nic není, není proč se bát. Zlehčuji si v hlavě situace, aby mi nepřišly tak hrozné. Dodávám si odvahu...a potom, když už to jednou zvládnu, stěna obav se jakoby zboří. A ten pocit potom, ten pocit že překonáte strach a většinou vás za to čeká dobrá odezva a vy zjistíte, že vlastně nebylo proč se bát. Ten miluji. Nejde to ale vždycky, úplně v každé situaci mi opravdu nejde se odhodlat, ale pomalu zvyšuji procenta a snažím se dál. :D

zdroj: ahaonline. cz

Vždyt' žijeme jenom jednou, tak proč se nechat omezovat strachem? :)
Co vám pomáhá na překonání strachu? V jakých situacích míváte strach?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Beatrix Beatrix | E-mail | Web | 24. února 2015 v 15:15 | Reagovat

Strach je dobrá i špatná věc, to jsi napsala moc hezky. Někdy ale není na škodu se aspoň trošku bát, ono když máš přehnané sebevědomí a pak neuspěješ, bolí to daleko víc, než kdybys měla nějaké obavy a pak neuspěla... :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Mrkněte se do rubrik na to co vás zajímá:)
Děkuji za návštěvu,NikiScary.