Najdeš tu můj život,moje záliby,návody,recenze,novinky ze všech koutů ale hlavně kus mě.

Život bez internetu/počítače...pro mladší 18ti let?

12. ledna 2015 v 23:18 | NikiScary |  in my Brain..
Dobrý večer,
tak jsem tak chvíli přemýšlela o tomto TT a nakonec jsem došla k asi poněkud zvláštnímu názoru.
Je to jen taková představa o tom, jak by se problematika okolo dětí závislých na internetu možná mohla vyřešit. Zkrátka si představte, že internet by měl, stejně jako alkohol a tabák, určitou věkovou hranici, odkdy by se mohl používat.

Hned ze začátku asi řeknu, že je mi za chvíli 16let, a tak stále spadám do hranice, která by podle mého nápadu internet používat neměla. Ano, bylo by to těžké...nevím, jestli by to ještě šlo, ale vemte si, o kolik věcí bychom byli obohaceni, oproti tomu, co nám s nástupem internetu zbylo.Měli bychom anonymitu, trávili čas venku, více se zajímali o své přítele, protože bychom všechno neměli vypsané na Facebooku. Psali bychom si sms a chodili častěji ven. Náš smích by již nebyl obsažen v emotikonách, ale zněl by venku mnohem častěji. Měli bychom více času a pohybu. (Na internetových diskuzích by se již neobjevovaly názory nezletilých, které stejně ve většině případů nejsou dospělými brány za významné.) Místo psaní bychom šli například na rande, měli k sobě blíže a vztahy by možná vydržely déle. Nebyla by kiberšikana a možná by se snížil počet zakomplexovaných lidí, protože by denně neviděli dokonalé představy vyvěšené na netu. Určitě by nám to mnohé dalo, ale na druhou stranu dobře, musím přiznat, že bysme i o pár věcí přišli.

Když nebudu mluvit o lidech ve věku podobném mému, začnu o hlavním problému, proč tento nápad vůbec vznikl. Děti, myslím tím ted' opravdu malé děti ve věku od 4 let, někdy i dřív. Rodiče je již odmalička učí na smarthphony, tablety a tak dále. Někdo možná namítne, že je to dobře, protože se to alespoň do budoucna naučí, ale musím říct, že na to v kolika jsem se s takovými věcmi seznámila já a moji vrstevnící, je už dokážeme docela slušně používat (někteří samozřejmě méně, někteří více). K čemu tedy? Že jsou na tabletech poutavé hry i pro mladší je fajn, ale my se bez nich také obešli a vystačili si s kostkami, autíčky a panenkami. Dám příklad...byla jsem na soustředění, kde měla jedna rekreantka, co tam byla s námi, svoji malou dceru (mohly jí být tak 3 roky). Tu malou holčičku jsem téměř ani nezahlédla jinak, než sedící v kočárku s tabletem před obličejem. Maminka jí tam pouštěla "Prasátko Pepina"...nemám právo to soudit, ale je možné, že od ní prostě jen chtěla mít pokoj (nebo to dítě vyžadovalo, i to je možné).


zdroj: najmama. sk

Doopravdy mi hlava nebere, co internet přináší tak malým dětem. Původně jsme přemýšlela, udělat hranici například ve 12ti letech, což by bylo asi rozumné kvůli tomu, že starší děti už velmi často internet potřebují nejméně kvůli škole. Na druhou stranu, když si to vezmu kolem a kolem...šlo to i bez něj a myslím, že lidem bylo kolikrát i lépe. Po zvážení internetového bankovnictví, nákupů přes internet a dalších věcí, mi přišla hranice 18let docela fajn. :)


zdroj: zive. cz

Tak to byl můj malý nerealizovatelný nápad...problém je, že ani já si nejsem jistá, jestli bych to takhle vážně na 100% chtěla...no at' už je odpověd' jakákoliv, mám jistotu, že se to nikdy realitou nestane. Jenom se trochu bojím, jak to bude s generací, která "má tablet už v kolíbce".

Co myslíte vy? Jak to máte s myšlenkou "internet a děti"? :)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Coneja^^ Coneja^^ | Web | 12. ledna 2015 v 23:24 | Reagovat

Zajímavá úvaha, tohle mě nikdy nenapadlo .. určitě to má svá pro i proti, ale rozhodně souhlasím s tím, že učení dětí "na smartphony" není dvakrát rozumné ... já měla svou první cihličku snad až v devíti letech a to jenom proto, aby mi rodiče mohli zavolat, kdy pro mě přijedou do kroužku :D

2 gemini-lotte gemini-lotte | Web | 13. ledna 2015 v 0:48 | Reagovat

S tvým nazorem sto procent souhlasim, mas moc hezky blog :-) jiste tu nejsem naposledy, jelikož se mi tvuj styl psani vážne moc libi

3 L♥vely g!rl L♥vely g!rl | Web | 13. ledna 2015 v 10:06 | Reagovat

Od 18ti let je to asi příliš přehnané. Stejně u alkoholu a podobných věcí to nikdo nedodržuje a děti právě láká to, co nemůžou mít.

Podle mě je nejideálnější, když si rodiče sami uvědomujou, že to není dobré. Pak svoje dítě vychovají tak, že ten mobil/tablet/počítač prostě mít nebude. Jo, je toho určitě těžce docílit, protože když ve škole tvoje dítě uvidí, že mají všichni  smartpohony, může si připadat méněcenně a tak dále... Ale aspoň do těch 6 roků vůbec nechci, aby moje dítě něco takového používalo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Mrkněte se do rubrik na to co vás zajímá:)
Děkuji za návštěvu,NikiScary.