Najdeš tu můj život,moje záliby,návody,recenze,novinky ze všech koutů ale hlavně kus mě.

Volné dny jsou důležité!

15. ledna 2015 v 23:37 | NikiScary |  in my Brain..
Dobrý večer,
dnešek mě donutil přemýšlet o tom, jak moc důležité jsou pro mě volné dny a volný čas celkově, a také jak důležitý je pro mé okolí. Volným časem myslím chvíle, kdy nemusím dělat nic a můžu si jít třeba jen sednout do kavárny a dát si něco dobrého. Volným dnem myslím ten bez tréninků/doučování/brigády a dalších povinností mimo školu/práci. Takový den mám 1+víkend...(zbytek dní mám tréninky) což je, když se nad tím tak zamyslím, ještě docela v pohodě, ikdyž si na to moc ráda stěžuji. :D

Každý má svých volných dnů rozdílný počet, někdo má "free" třeba i všechny v týdnu, ale jsou i lidé, kteří mají třeba pouze víkend, nebo ani ten ne. Je těžké říct, jaký počet je ideální, protože si myslím, že je to dost individuální, ale myslím, že dokáži zhodnotit některá pro a proti každé strany.

Moji přátelé, kteří mají času hodně, mi často říkají, že se nudí, nebo že doma spali, či dělali to a to (většinou věci, které bych strašně chtěla dělat také, ale nemám na ně čas). Když s nimi o tomto mluvím, chvílemi závidím, ale pak si řeknu, že bych se doma stejně asi zbláznila. Myslím to tak, že už jsem na svůj režim zyvklá stejně tak, jako oni na ten svůj, a tak by pro mě asi bylo těžké mít najednou tolik času, ikdyž často mluvím o tom, jak bych to brala. :)
Přátelé, kteří mají naopak málo času, si stežují stejně jako já, ale i tak na nich vidím, že by to stejně změnit nechtěli. Ano, každý by chtěl tak den, dva volna navíc...já taky. Tuhle změnu bych opravdu uvítala, ale stejně ji neudělám a vlastně ani pořádně nevím proč.

Každopádně mám chvíle, kdy se cítím už opravdu vycucaně natolik, že bych lehla a spala kdekoliv to jen jde. Kdežto jakmile nastane volný den, je to hned lepší...cítím se pak nabitější energií a mnohem lépe. Každý potřebuje volné dny, ale myslím, že je dobré nemít jich ani příliš, ale ani málo. Dva dny jsou podle mě takový ideál, ale každý to může cítít jinak. Jsou důležité, protože každý potřebuje odpočinek, vydechnout a urovnat si myšlenky.


zdroj: fitweb. cz

Proto vám doporučuji si alespoň ten den volna udělat, budete se cítit mnohem líp a naberete novou energii! :) Někdy se po nás toho chce opravdu moc, ale to neznamená, že pojedeme nonstop až do konce našich sil. Myslete taky trošku na sebe a bud'te maličko sobečtí. :)
Můžu vám říct, že já bych bez volného dne asi umřela, a co vy? Jak to máte s volným časem? :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Mrkněte se do rubrik na to co vás zajímá:)
Děkuji za návštěvu,NikiScary.