Najdeš tu můj život,moje záliby,návody,recenze,novinky ze všech koutů ale hlavně kus mě.

Vídeň 2014

2. ledna 2015 v 23:49 | NikiScary |  Recenze,zážitky
Ahoj,
letos minulý rok jsem již třetím rokem navštívila se školou vánoční Vídeň a bylo to opět krásné!

Opět mě to nabilo vánoční náladou a dalo krásnou vzpomínku, a tak o tom chci jako každý rok napsat článek. :)

Jako každý rok jsme vyjížděli v 6:00 autobusem na cestu přes McDonald's směr Vídeň. Cesta mi uběhla kupodivu rychle, protože jsem ji celou prokecala s kamarádkou. Ani jsme se nenadáli a byli jsme na místě, kde začínala naše krátká prohlídka památek.

Vyslechli jsme si informace asi o 4 významných místech a sochách, než nadešel první rozchod na malinkatém trhu. Zdravily jsme tam s Verčou každého, kdo prošel, takže nám trh utekl jak nic a už jsme zase šlapali dál. Zastavili jsme se u Stephansdomu a poslouchali. Dále nás čekal nedaleký trh , který už byl větší, než ten předchozí. Omrkli jsme ho a šli hledat místo na oběd. Najedli jsme se v Mcu, protože to bylo asi nejdostupnější, co jsme našli a šli jsme se ještě projít. S kamarárádkou jsme si koupily na ochutnávku Mozartovy koule, protože jsme byly zvědavé, jak tahle vyhlášená sladkost chutná.

Koupily jsme ty, které se prodávají po kusech za necelé euro a vůbec nám nechutnaly. Myslím si ale, že to bylo tím, že to nebyly ty, co se prodávají normálně v krabičce.

Vrátili jsme se na sraz a pokračovali v prohlídce. Konečně jsme se zastavili na největším trhu ve Vídni, kde jsme měli asi 2 hodinový rozchod. Řeknete si, že 2 hodiny jsou dlouho, ale věřte mi, že to šíleně rychle uběhne. První jsme si s Verčou celé trhy prošly, a pak jsme přemýšlely co koupit. Chtěly jsme si koupit půlkilovou kremroli za 10 euro, ale nakonec jsme na to zapomněly, což mě štve ještě ted'. :D

Každá si koupila obří tužku na psaní, se kterou ted' píšeme ve škole (jsme ve stejné, takže nás učí stejní učitelé, což je celkem funny). Verča si koupila vyhlášenou pečenou bramboru, která byla vážně skvělá a byla tak velká, že ji nemohla ani dojíst (doporučuji).

Já si koupila jablko v čokoládě, posypané lentilkami v domnění, že to jablko bude pečené, nebo nějak upravené, zkrátka ne čerstvé. Ale byla jsem překvapená, když to bylo obyčejné čerstvé jablko polité čokoládou (nedoporčuji).
bleskjezlo.com

Chtěly jsme se dostat do radnice, kde probíhaly dílničky pro děti, což bylo vážně hezké, jen tam bylo tak narváno, že jsme šly radši zase ven.

Nakonec nás napadlo zpívat si koledy, a tak jsme chodily mezi stánky a nahlas si zpívaly. Lidé se otáčeli, někteří se usmívali, někteří mračili, ale úplně nejlepší bylo, když se k nám tří starší Češi přidali ke koledě "Narodil se kristus pán". Byl to úžasný zážitek! :)


Nakonec jsme doběhly na autobus a jely unavené domů.
Letošní Vídeň byla úžasná a usím říct, že určitě jedu příští rok zase! :)

Tento článek je takové připomenutí vánočního času a moje tečka za koncem letošního roku.
Byli jste také ve vánoční Vídni? Jak se vám tam líbilo?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Janča Janča | E-mail | Web | 3. ledna 2015 v 0:11 | Reagovat

Máte moc pěkné fotky! :) Určitě to tam muselo být perfektní i tenhle (vlastně minulý) rok. :) Já tam byla minulý a strašně se mi to líbilo :) tenhle jsme ale jeli do Berlína a tam skoro nebyla vánoční atmosféra.

2 M. M. | Web | 3. ledna 2015 v 8:47 | Reagovat

Veľmi pekné fotky, ste veľmi sympatické. :-) Ja som bola vo Viedni myslím dvakrát, jedenkrát sme boli na vianočných trhoch a druhýkrát už ani neviem kde. :D Potom sme ďalší rok boli na vianočných trhoch v Budapešti, ale to nestálo za nič. Viedeň určite vyhrala, je to tam veľmi pekné a veľmi som sa bavila so spolužiačkami. :-) Každopádne ja veľmi školské akcie neobľubujem..

3 Niké Storch Niké Storch | E-mail | Web | 3. ledna 2015 v 10:05 | Reagovat

Miluju Vánoční Vídeň!! Chci se tam zase někdy podívat :)

4 NikiScary NikiScary | Web | 4. ledna 2015 v 16:50 | Reagovat

[1]: Děkuji, i za radu kam nemám jezdit. :)

[2]: Děkujeme. :) To máme podobné, také nemám v lásce organizované školní akce, ale možná proto, že Vídeň bývá taková volnější, jsem si ji moc oblíbila. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Mrkněte se do rubrik na to co vás zajímá:)
Děkuji za návštěvu,NikiScary.