Najdeš tu můj život,moje záliby,návody,recenze,novinky ze všech koutů ale hlavně kus mě.

"Nový rok, nové já"?

1. ledna 2015 v 22:52 | NikiScary |  in my Brain..
Dobrý večíír,
taak máme za sebou jeden den nového roku a já doufám, že jste si ho užili, protože "jak na nový rok, tak po celý rok". :) Také přejí hodně štěstí, zdraví, lásky a úspěchů na příštích 364 dní.
Něco mi ale vrtá hlavou, a proto jdu psát tento článek...

Určitě jste již od někoho zaslechli tuhle větu: "Nový rok, nové já", takže snad budete vědět o čem píši. Já jsem onu větu viděla během včerejška a dneška více než dostkrát, a tak to už nevydržím a zeptám se...vážně si myslíte, že se změníte právě kvůli jednomu dni, kdy se jen mění číslo v kalendáři?

Na začátek musím říct, že nemám vůbec nic proti předsevzetím a rozhodnutí se měnit, vadí mi pouze myšlenka, co je v této větě ukrytá. Ano, každý potřebuje mít nějaký startovní bod, od kdy začne něco dělat, tak proč by to nebyl právě Nový rok?

Řeknu vám proč...jak řekl jeden raper: "Kdo se chce přestat chovat jak kunda, mohl se tak přestat chovat kterejkoliv jinej den". A já si myslím, že je v tom pravda. Proč čekat na Silvestra? Kdyby jste to vážně chtěli, začnete již mnohem dříve. Výše zmiňovaná věta je tedy podle mě docela lživá, protože lidé se nemění ze dne na den. Nový rok vám sice poskytne šanci udělat ze sebe někoho trochu jiného (protože nikdy se nezměníte úplně), ale neudělá z vás "nové já".

zdroj: weknowmemes. com

At' už máte předsevzetí, chcete se měnit, nebo ne, přeji ještě jednou hodně síly, trpělivosti a at' se vám vše podaří, dobrou noc! :)
PS: Tento článek nemá nikoho urážet, pouze přemýšlím nahlas, děkuji.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lakatoš Lakatoš | 1. ledna 2015 v 23:07 | Reagovat

top článkys
Kdo se chce přestat chovat jak kunda, mohl se tak přestat chovat kterejkoliv jinej den. Smack One POWER!!)))

2 Sárča Sárča | Web | 1. ledna 2015 v 23:42 | Reagovat

Souhlasím, že je to jen o přesvědčení něco dělat a nezáleží na čísle v kalendáři. Ale zároveň si myslím, že mnoho lidí to bere jako symbolický začátek něčeho nového. Je to o psychice, proto to tolik lidí přenechává právě na toto datum..:)

3 Kika Kika | E-mail | Web | 1. ledna 2015 v 23:44 | Reagovat

Určitě je to jenom jeden den v kalendáři a pro 95% lidí se nic nezmění. Já to beru spíš jen jako magický čas, kdy si člověk může doufat a přát si a možná i trochu věřit, že všechno co se mu na něm nelíbí (a podle mě není člověka, který by se sebou byl absolutně spokojený), změní. A první den v roce, no není to krásný?

(i když máš samozřejmě pravdu, pokud někdo chce zhubnout, pravděpodobnost že se mu to podaří si rozhodně nezvýší startem na nový rok ;) )

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Mrkněte se do rubrik na to co vás zajímá:)
Děkuji za návštěvu,NikiScary.