Najdeš tu můj život,moje záliby,návody,recenze,novinky ze všech koutů ale hlavně kus mě.

Mají zákazy "pubert'ákům" smysl?

25. ledna 2015 v 22:23 | NikiScary |  Váš názor na..?
V první řadě musím říct, že jsem asi ještě též ten "pubert'ák", jak mě moc rádi označují dospělí kolem, ale přesto nepíši tento článek jakoby za naši věkovou skupinu, nýbrž za sebe.

To, že zakázané ovoce chutná nejlépe, platí celý život, ale jsou věková období, kdy je to extrémně pravdivé a já myslím, že nejintezivnější je to právě v období puberty.Sami dobře víme, že když jím člověk prochází, cokoli mu okolí (nejčastěji dospělí) řekne, je podle nás vždycky právě naopak. Vzdorovitost a pocit, že jen my máme pravdu k tomu prostě patří. Je to taky období, kdy chceme vyzkoušet snad úplně všechno (samozřejmě ne všichni), a tak s přáními, sny a touhami příchází i zákazy. Mají ale zákazy pro tohle období smysl?

Když člověk něco moc chce a nepřemýšlí nad tím, jaké následky to bude mít , dá se zákaz vždycky nějak obejít. Vždycky to nějak uděláte abyste se z toho "vyklíkli" a dostali se tam, kam chcete. Většina děcek to potom podvědomě bere tak, že: Nesmíš tam jít = št'astnou cestu. Zákazy potom přestanou mít váhu a nakonec si někteří z nás už zkrátka dělají co chtějí. Nakonec na tu zakázanou akci třeba jdeme, nebo si ty cigarety zkusíme a stejně zjistíme, že rodiče měli pravdu. Myslím, že na všechno si člověk stejně nakonec musí přijít sám. Nemyslím tím ted', že májí rodiče svoje děti nechat zkoušet tvrdé drogy, kde stačí i jendo užití k závislosti, to rozhodně ne. Ale většina z nás má stejně dost rozumu na to, aby do toho nešli. A ti, kteří to vážně budou chtít zkusit, to stejně udělají i přes jakékoliv zákazy. Ve výsledku to výjde nastejno...at' už zakážete, či ne.

Také jste již fotili na místě, kde byla tato značka?
zdroj: eshop-tabulky. cz

Proto přemýšlím o tom, jestli má smysl něco zakazovat. Samozřejmě to, že je vražda, drogy atd... ilegální, je dobře a neměnila bych to. Ikdyž i přes ilegalitu, ten kdo to udělat chce, to stejně udělá.

Jaký na to máte názor? Jaké jsou nejbizarnější zákazy, které jste slyšeli?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kuba kuba | E-mail | Web | 25. ledna 2015 v 22:57 | Reagovat

Je to zvláštní. Nikdy jsem nefotil někde, kde to bylo zakázáno. Nikdy jsem taky nešel někam, kde byl zákaz vstupu, protože si myslím, že to není správné. Přitom jsem před osmnáctinami okusil drogy, alkohol i cigarety. Asi jde prostě o to, že člověk vyzkouší něco co mu příjde zajimavé, zákaz nezákaz. Ale to hned nedělá za všech zakázaných věcí věci zajimavé.

2 piuPIU piuPIU | Web | 26. ledna 2015 v 1:00 | Reagovat

jakožto člověk aktivně fotící a zajímající se o fotografii, snažím se ty zákazy focení brát vážně. Nechci si koledovat o průšvih, navíc když lidi viděj, že člověk fotí, ale jen tam, kde smí, je větší pravděpodobnost, že mu tu výjimku udělej :)

Co se týče alkoholu, kouření a drog, byla jsem naprosto bezproblémová, i v době, kdy to se mnou fakt mlátilo. Poprvé jsem se opila na svojí oslavě osmnáctin, první cigaretu jsem si dala  s mamkou když mi bylo asi šestnáct, a trávu (jinou drogu jsem nikdy neměla) jsem zkusila poprvé v létě v Amsterdamu, takže absolutně legálně :D

3 Crackonoš Crackonoš | 27. ledna 2015 v 14:47 | Reagovat

Myslím si že cenu to má už jen z principu. Ať si dítě puberťák nebo dospělej jde o princip a o výchovu.

4 NikiScary NikiScary | Web | 27. ledna 2015 v 22:33 | Reagovat

[3]: To je zase pravda...asi je to opravdu aspoň kvůli principu potřeba.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Mrkněte se do rubrik na to co vás zajímá:)
Děkuji za návštěvu,NikiScary.