Najdeš tu můj život,moje záliby,návody,recenze,novinky ze všech koutů ale hlavně kus mě.

RE: Neviditelná Olomouc

10. prosince 2014 v 23:50 | NikiScary |  Recenze,zážitky
Dobrý večer,
dnes jsme s naší třídou navštívili výstavu Neviditelná Olomouc, jako součást naší exkurze do "Vánoční Olomouce". Než jsme se doplazili k místu výstavy, málem jsem venku zmrzla, je tam už opravdu kosa,a tak jsem dvakrát tolik uvítala, že už jsme v teplé "čekárně" na průvodce.


zdroj: remix.nicm. cz

Vstupné nebylo vůbec drahé, ba naopak. Základní stojí 60Kč, snížené 40Kč a pro školní skupiny jen 30Kč na osobu! :)

Tato výstava se zakládá na tom, že chodíte va naprosté tmě a vašimi průvodci jsou slepí lidé. Ošaháváte si významné stavby Oloumoce, ale také poznáváte věci díky všem ostatním smyslům, kromě zraku. Měli tam i srst lva, což mě úplně dostalo. (miluji lvy)


zdroj: neviditelnaolomouc. cz

Již v čekárně to není nuda, ale naopak vám to čekání uteče raz dva. Mají tam totiž spoustu her a také věcí, co jsou pro slepé běžné. Nejvíc mě zaujal asi psací stroj, na kterém píšete Braillovým písmem a nebo simulátory očních vad. Bylo opravdu zajímavé si pomocí upravených brýlí vyzkoušet, jaké to je žít například s šedým zákalem, či mírnou slepotou.

Průvodkyně si nás vzala ve skupince po 5ti lidech, kteří si stoupli do zástupu, chytili se za pravé rameno a vstoupili do tmy. Paní nám vysvětlila, že naše pomůcka v orientaci bude provaz, které je zavěšen mezi jednotlivými památkami. Ze začátku jsem byla šíleně zmatená a musím říct, že ani ke konci to nebylo úplně dobré, ale trošku jsem si po chvíli na provaz a prostor ve tmě zyvkla.
Chodila jsem chvilkami vážně jako ninja, protože jsem se snažila dosáhnout co nejdál před sebe, abych zjistila, zda tam není nějaká překážka, do které bych mohla narazit. :D

Paní na nás byla moc příjemná a zodpověděla všechny dotazy, které jsme jí položili. Hodně mě to zaujalo a myslím, že mi to u hodně dalo. Musím říct že slepé doopravdy obdivuji, protože oni tak žijí celý život, zatímco já měla problém s čtvrt hodinkou.
Na konci prohlídky jsme vylezli na světlo a chvíli nám trvalo, než jsme si mohli sundat dlaně z očí.


zdroj: zdnedvedova. cz

V "čekárně" jsme si mohli zakoupit různé výrobky a nebo si třeba napsat vlastní text Braillovým písmem. Bylo to vážně zajímavé a můžu vám to všem vřele doporučit! :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vanimaré Vanimaré | Web | 11. prosince 2014 v 11:33 | Reagovat

Taky jsem navštívila, je to moc zajímavé vyzkoušet si na chvíli nevidět, i když máte otevřené oči. Člověk se musí spolehnout i na jiné smysly než na zrak. návštěva této výstavy určitě stojí za to. Neopakovatelná zkušenost. Také je ještě dobrá kavárna Po Tmě. :)
Pěkný článek.

2 Niké Storch Niké Storch | E-mail | Web | 11. prosince 2014 v 13:14 | Reagovat

To mohlo být skvělé! Určitě je zajímavé být chviličku v kůži těch, kteří takto žijí celý život..

3 NikiScary NikiScary | Web | 11. prosince 2014 v 20:04 | Reagovat

[1]: Do kavárny Po Tmě si moc přeji zajít, tak snad se někdy odhodlám, když už mám ted' i to doporučení. :)

[2]: Ano, to je. :) Nasadilo mi to celkem brouka do hlavy, když nám paní vysvětlovala, že barvy má pouze naučené "jako vyjmenovaná slova", ale nedokáže si je vlastně představit.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Mrkněte se do rubrik na to co vás zajímá:)
Děkuji za návštěvu,NikiScary.