Najdeš tu můj život,moje záliby,návody,recenze,novinky ze všech koutů ale hlavně kus mě.

Malé věci, které může dát každý

2. prosince 2014 v 23:35 | NikiScary |  Tipy,Nápady,Zajímavé
Hi :)
Jakmile jsem viděla tohle téma týdne, okamžitě jsem si vzpomněla na věci které mi vykouzlí úsměv na tváři, ale také na to, jak málo časté tyhle (většinou maličkosti) v každodenním životě jsou.
Také jsem si vzpomněla na ty pochmurné ulice,
plné naštvaných lidí, spěchajících za lepším životem.
Nikdo se nezastaví a okolí už je pomalu všem úplně jedno. Smutné je, že se začínám řadit do té bezohledné většiny, protože je to tak v jistých směrech lepší, ale i přesto se snažím dělat maličkosti. Ano přesně ty maličkosti, které dělají lidem radost.

A co že mezi tyhle maličkosti vlastně patří?

Úsměv
V první řadě je to určitě milý úsměv, který může (a zcela zadarmo) dát úplně každý z nás.:)
Musím říct, že mě osobně vždycky ohromně potěší, když se na mě někdo cizí jen tak usměje, a proto se to snažím dělat taky. Například když jdu po ulici a střetnu se s někým jen tak pohledy, usměju se, protože je to lepší než nahodit nepříjemný pohled a navíc to jako bonus ještě může toho člověka potěšit, což mě těší obratem taky.:)
zdroj: iven.blogerka. cz
Obejmutí
Dobrá, většinou nebudete objímat na ulici cizího člověka, protože by na vás asi koukal jako na blázna a nejspíš to není ani slušné. Ale pro lidi, které znáte a máte je rádi, je to pěkný způsob jak je potěšit, nebo je podpořit, Objímat lidi jen tak bezdůvodu může být sice někdy otravné (pro obě strany), ale spíš to může člověku příjemně zlepšit den.:)

zdroj: jk-prince.blog. cz

Pochvala
Vím, že ne vždycky je co chválit, ale znáte to, jdete po ulici/škole/atd.. a potkáte někoho známého. V hlavě vám proběhne myšlenka, že má na sobě například vážně hezkou bundu, není nic jednoduššího, než to říct nahlas. Nestojí vás to nic a můžete si být jisti, že to přítele potěší!:)

Pomoc
Kolikrát se vám již stalo, že jste viděli, jak se někomu něco stalo, mohli jste pomoci, ale nepomohli a šli prostě dál? Mně rozhodně už párkrát ano (nejsem taky svatá).
Ted' mě to ale mrzí, protože si říkám: "Měla jsem možnost pomoct, nic by mi to neudělalo a stejně jsem šla dál? Bravo Niki". Budu se ale snažit pomoci vždy když budu moct,
protože sama od sebe vím, že když mi někdo pomůže (ikdyž nemusí), zvedne mi to náladu o 100%.

zdroj: thenextweb. com

Vyslechnutí
Když jde o přátele, které máte vážně rádi, je dobrým způsobem jak jim udělat radost, vysechnout je. Sama si myslím, že je to k nezaplacení, když mě někdo vyslechne a ještě lépe, mi na to řekne svůj názor a nadhodí mi třeba řešení problému.
Myslím, že se tím i pěstuje jistý vztah k člověku, protože k lidem, co mě vždy vyslechnou, mám mnohem lepší vztah (a také jsem jim moc vděčná). Samozdřejmě, že nebudete řešit problémy cizích lidí, snad víte, jak to myslím.:D

zdroj: foryou. cz

Myslím, že tohle jsou všechny z maličkostí, které jsou zadarmo, muže je udělat každý a hlavně udělají radost. Kdyby s každý snažil udělat aspoň dvě maličkosti týdně,
myslím ,že by byl svět lepší.

Jakými maličkostmi těšíte lidi vy? A jaké zvednou náladu vám?
Dobrou noc:)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 MaddyHarry MaddyHarry | Web | 3. prosince 2014 v 11:25 | Reagovat

Úsměvy ve městě dostávám - ne že bych byl krásný model, ale lidé kolem jsou příjemní takže se usmějí, ale samozřejmě ne všichni - je to maličkost, která nikomu neublíží. Byla by sranda k někomu přiskočit třeba na zastávce a obejmout ho/ji. Jo s Pochvalami je to těžší... nikomu se je nechce moc dávat natož pak někomu pomoct. Ale jsou i výjimky, které rádi pomohou. :-) A to vyslechnutí je také dobré - je potřeba aby jsme uměli jak někoho vyslechnout tak se někomu svěřit.

2 Em Age Em Age | Web | 5. prosince 2014 v 9:33 | Reagovat

Máš pravdu, jo pochvala potěší každého. Proto se učí dobře chválit i manažeři na vysokých pozicích. :D Protože pochvala je jedním z největších zdrojů motivace. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Mrkněte se do rubrik na to co vás zajímá:)
Děkuji za návštěvu,NikiScary.