Najdeš tu můj život,moje záliby,návody,recenze,novinky ze všech koutů ale hlavně kus mě.

Lze se nestresovat?

22. prosince 2014 v 12:01 | NikiScary |  Váš názor na..?
Dobré ráno,
vždycky jsem doslova drbala mamku za to, že si svátky nedokáže vůbec užít, ze včeho se stresuje a neustále nadává. Vyčítala jsem jí, že mi tím kazí Vánoce, ale nedošlo mi, že ty její už dávno zkažené jsou. A ted'?

Vidím to na sobě každý den...je mi sice teprve 15, takže toho doma určitě nedělám ani z poloviny tolik co mamka, ale už nejméně poslední týden jsem ve stále trvajícím stresu.
Jsem nervózní z věcí jako je nakupování dárků, úklid doma, běhání po různých událostech, které se před Vánoci nějak nahromadily a do toho všeho si ještě snažím dělat čas na přátele a rodinu, což absolutně nezvládám.

Ve výsledku to vypadá tak, že jsem od rána do večera pryč, nemám hotové téměř nic a vůbec nepomáhám tak, jak bych chtěla. Tohle vrcholí v to, že je doma neustálý řev a hádky a náhle si uvědomíte...tohle jsou opravdu svátky jaké chceme?

Ano jak se všude neustále omýlá, svátky mají být chvíle klidu, pohody a rodinného souznění, ale myslím že nejen u nás doma, je to úplně naopak.
Ted' když jsem si tohle uvědomila a pochopila, že Vánoce jsou o neustálém běhání z místa na místo a zařizování všeho možného, došlo mi, že jsem mamce ty léta vyčítala něco, co ted' dělám sama a nedokážu se toho zbavit.

Navíc já jako dítě, které dělá cca o 70% méně věcí než dospělí musím být také v o mnoho menším stresu, a tak zjišt'uji, že si nedokáži ani představit jaká to musí být celé svátky pro dospěláka "výzva". Takže ted' se ani tolik nedivím, že většina z dospělých si svátky neužívá a chce je spíše přežít, vážně, vážně se jim nedivím a už nikdy to mamce nevyčtu! :)

Ptám se tedy, co je váš recept na "nestresové svátky"? A dokážete si Vánoce užít, nebo přežíváte? :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jitka Jitka | E-mail | 22. prosince 2014 v 13:31 | Reagovat

Recept sice neznám, ale hodně ráda slyším, že to dokážeš vidět a pochopit v tak mladém věku. Vánoce jsou opravdu jenom stres, a pokud není člověk flegmatik, myslím, že to ano jinak nejde. Potom ještě ta hrůza z toho, jestli se dárky budou líbit, jestli je jich dost, protože chceme opravdu potěšit, ne jenom něco dát!

2 Crackonoš Crackonoš | 22. prosince 2014 v 22:49 | Reagovat

Opravdu to nechápu. Proč se lidi tak honí. Já osobně dárky neřeším, koupím co si myslím že využijí. Dobrá beru ten úklid ale zbytečně se stresovat kvůli pečení a ostatním věcem které nejsou vůbec potřeba.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Mrkněte se do rubrik na to co vás zajímá:)
Děkuji za návštěvu,NikiScary.