Najdeš tu můj život,moje záliby,návody,recenze,novinky ze všech koutů ale hlavně kus mě.

Co nahlas řeknu, ale nebude vyslyšeno

9. prosince 2014 v 23:51 | NikiScary |  in my Brain..
Není moc věcí, které bych neřekla nahlas. Snažím se totiž dát najevo co nejvíce věcí, které chci, nebo potřebuji někomu, či všem sdělit.
Dřívě jsem měla velký problém s tím, říkat věci nahlas. Byla jsem zakřiknutá a tichá, takže jsem mnohdy ani neprojevila svůj názor, ikdyž jsem sebevíc chtěla.
Stávalo se mi potom, že jsem byla věčně nespokojená a ostatní mé názory začali přehlížet,
a tak jsem si jednou řekla, že to chce změnit.

Netrvalo to pár dní, stály za tím i roky a hodně různých faktorů.
Ani nevím co všechno mě ovlivňovalo, ale určitě k tomu patřil nástup do taneční skupiny, kde jsem se musela nějak seznámit a "prosadit". Také nástup na gympl, noví přátelé, zkušenosti, které mi ukázaly, že je mnohem lepší, říkat nahlas vše, co si myslím.
Začala jsem se projevovat a ozývat a najednou se věci začaly zlepšovat.
Ano, bylo pár lidí, kterým se to nelíbilo, protože mají "hezké" lži raději než upřímnost,
ale tihle lidi nejsou nic pro mě, a tak mě nemrzí, že na mě mají třeba špatný názor.

Nyní už řeknu nahlas téměř vše, co mě napadne, ale jsou tu i věci, které řeknu, ale nikdo je neslyší. Jde o věci, které nemůže změnit jeden hlas...bohužel.

Stop hate
Když se zamyslíte, na co hejtujete? Vážně, udělá vás to lepším? Naopak.
Nebudu sem psát slohy o nesmyslnosti hejtů, o tom článek není.
Řeknu jen, že poznám kritiku od hejtu, a tak vím,
že na mém blogu se díkybohu ojvevuje zatím jen kritika "t'uk,t'uk".

Money, money, money
Peníze jsou vše, takový názor má spousta lidí a musím se přiznat, že i já ho občas zastávám.
Myslím si ale, že když peníze máte, není nic špatného na tom je ukázat, špatné je až to, když si zakládáte na tom aby to bylo vidět. Bohužel v dnešní době jsou Fb, Instagram, twitter a další sociální sítě přesně jako děláné pro vystavování svého majetku.
(Veřím, že víte, jaké typy mám na mysli a pochopili jste, že to rozhodně nemířím na všechny)


zdroj: vladimirbohm. cz

Stop konzervativnosti
Proč se držet stále toho stejného? Proč nezkusit nové věci? Dobře, v některých případech se měnit nedá a držet se starých postupů není vůbec na škodu, ale někde jsme podle mě až moc fixovaní na staré zvyky. Zdá se mi, že zvlášt' starší Češi jsou takoví. (Opět netvrdím, že všichni, jen jich kolem sebe pár mám a sedí to na ně víc než dost). Chce to někdy otevřít oči něčemu, co tu ještě nebylo, protože to může být klidně mnohem lepší, než jaké je to ted'. Věřím, že musí být těžké pustit ze zvyků, ve kterých byli vychováváni, ale za zkoušku nic nedáme.:)

Jak vidíte, ani jedno z výše zmíněných témat nemůžu ovlivnit ani kdybych o tom mluvila sebevíc, jak bych chtěla dlouho a před kolika bych chtěla lidmi.
Co byste chtěli změnit vy, ale nikdo vás "neslyší"?
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 echeverdia echeverdia | 10. prosince 2014 v 6:55 | Reagovat

Kdybych mohla, asi bych si hrála na boha a zkusila změnit pohled lidí na pár věcí :D což se ohledně snažím i teď, ale přesně, nikdo mě neslyší. Pomohla bych lidem si uvědomit, že některé věci nemají smysl a nestojí za to, vždyť času máme omezené množství a proč by někdo dělal něco, co ho nebaví, když cena za to je malá a neuspokojivá?

2 Jana Jana | E-mail | Web | 10. prosince 2014 v 10:58 | Reagovat

Změnila bych zákon o marihuaně - třeba by to lidi zklidnilo. Kdybych mohla "měnit víc", sebrala bych lidem agresivitu :) Možná i hloupost či zabedněnost ...

3 Víla Víla | Web | 10. prosince 2014 v 11:45 | Reagovat

Peníze...
Když je někdo má a vychloubá se tím, jeho věc. Nezávidím, nevadí mi to.
Co mě však vytáčí do nepříčetnosti je neustálé brečení některých, že peníze nemají. Přitom se pak stačí kouknout, jak žijí, a zjistím, že mají lepší mobil, lepší vybavení domu, každý den vykouří krabičku cigaret a jezdí pravidelně na dovolenou. Přitom já jsem vychována ve skromnosti a naučená šetřit, takže si pak jednoduše ty drahé věci mohu dopřát také a při tom nemám potřebu nadávat, jak je stát nespravedlivý, že zrovna naše rodina nemá žádné peníze... A tohle těm lidem můžeš vykládat donekonečna a stejně to nevyslyší.

4 Pepperoni Pepperoni | 10. prosince 2014 v 15:40 | Reagovat

[3]: Abych reagoval.
Přiznám si to. Byl jsem rozmazlený. Bohužel bohudík byla krize rodiče přišli o práci, co bylo dřív byl luxus.
V tu dobu jsem neměl ani floka a zvykl jsem si na to, začal jsem si přivydělávat v Penamu. Když jsem neměl nic připadal jsem si v klidu ale když si za vydělané peníze můžu pořídit co chci tak furt mám málo a pláču. Vše krom bydlení a na oblečení a sravu si doplácím. Takže bych viděl třeba rozdíl když si na to někdo vydělá sám a pláče že by chtěl víc nebo jestli to dostane od rodičů.

Doufám že pochopíte co jsem chtěl napsat

5 NikiScary NikiScary | Web | 11. prosince 2014 v 20:10 | Reagovat

[1]: Na tohle také často myslím, lidi dělají spoustu pro ně zbytečných věcí, kterými pouze ztrácí svůj čas. Bohužel, v jistých věcech jsem jedním z nich a vysvětlit si to také nenechám.

[2]: :-D Na tom něco bude.

[3]: Je to jako brečet nad škaredostí a přitom mít obličej jako namalovaný. :)

6 Víla Víla | Web | 12. prosince 2014 v 10:36 | Reagovat

[4]: Vidím v tom podobný rozdíl. Ten můj příklad se vztahoval na (konkrétní) lidi, kteří dostávají i na vysoké škole peníze od rodičů, nemusí si platit nic, a stejně si stěžují, že nemají :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Mrkněte se do rubrik na to co vás zajímá:)
Děkuji za návštěvu,NikiScary.