Najdeš tu můj život,moje záliby,návody,recenze,novinky ze všech koutů ale hlavně kus mě.

Způsob známkování v TV?

8. října 2014 v 23:15 | NikiScary |  Váš názor na..?
Dobrý večer:)
Dnes jsme měli jako každý čtvrtek poslední hodinu tělocviku..tentokrát jsme běhali 100m a já měla (nečekaně) šíleně špatný čas.Mrzelo mě to,jasně,ale co se dá dělat..na sprinty jsem nikdy nebyla dobrá (teda myslím,je možné že se to o dost zhoršilo až s Anou). Dostala jsem za 4 a kdybych neměla uvolnění ze zátěžových bla bla bla,tak by mi ten čtverec přistál na bakalářích.

Každopádně se jako obvykle strahla vlna debatování s mojí kamarádkou Leňou (zdárek Leni:) o tom,jak se člověk,který je od mala tak nějak horší na sporty, (jinak řečeno prostě totální kopyto na jakýkoliv sport) má tohle naučit,když už se to známkuje? A tohle mě donutilo se nad tím víc zamyslet a napsat tento článek.

Jasně,lze pro to něco dělat,lze trénovat,ale ani tréninkem se o moc nezlepšíte.Většinou nedosáhnete ani té úrovně,kterou zastávají ti,kteří mají zkrátka talent od přírody a třebas pro to ani nic nedělají. Když je někdo zkrátka to poleno a nedokáže s ostatními držet krok,jak k tomu pak příjde,že se tyhle testy tak, dovolím si tvrdit, přísně známkují?

Někdo by mohl namítnout,že to stejně nic neznamená,že je to školní předmět a nějaká ta blbá známka z TV nikomu nic neudělá. Ne? Představte si situaci,že vám táhne na samé jedničky (ano vím že je to ted' už těžké,ale spolužák to tak před pár roky měl) a tohle úžasné vysvědčení vám zkazí tělocvik,kde máte dostat nejméně za 2. Nezdá se vám to trochu nefér?


Ještě stále ne? Dobře,dám vám ještě jeden důvod,proč si myslím,že by se TV neměl známkovat tak přísně podle tabulek.
Vemte si třeba takovou hudební výchovu a nebo výtvarnou výchovu (neveru námitky že jde o výchovy,protože tělocvik je přece též "tělesná výchova") ,v těchto předmětech také potřebujete určitý talent. (HV-hudební sluch,čistý zpěv,rytmické cítění VV-umění kreslit,umělecké cítění) Ne každý vám tedy namaluje krásný obraz a ne každý vám zazpívá krásně čisté tóny,či přesně vyt'uká rytmus. Jenomže tady nastává ten rozdíl. V HV,či VV vám snad nikdy nepřistane v bakalářích horší známka než 2,a proč? Učitelky vám dají body za snahu,dodržení tématu,správná slova v textu písně atd.. a ve výsledku vám většibou dají za 1. Tak proč se tedy v TV zaměřují jenom na výsledek? Je to jakoby vám ve výtvarce dali za 3,kvůli tomu,že se na to nedá skoro dívat. Už chápete? Myslím,že zrovna tohle je ve školství úplně postavené na hlavu,ale co nadělám jiného kromě toho,že si napíšu článek pro lepší pocit? Nic..dál budeme dostávat špatné známky za něco,s čím jsme se prostě nenarodili.


Dost fňukání,snažila jsem se psát objektivně,ikdyž to dost možná vyznělo jen jako moje soukromé stěžování na moji sportovní nemotornost :D


Jak to vidíte vy? Budu MOC RÁDA za váš názor:)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Verunda Verunda | 9. října 2014 v 17:13 | Reagovat

Niki,ja myslim,že se tim nemusime už zabyvat,prostě je to nefer a Dohnalka je piča:D tečkyyys,jsme nejlepši prostě a tabulky mužeme mit někde :)

2 Yasminn Yasminn | E-mail | Web | 14. října 2014 v 23:39 | Reagovat

Jo, souhlasím. Já obecně si myslím, že předměty jako výtvarka a tělocvik do školy ani nepatří - je super, že pak lidé mají víc pohybu a také je to oddechový předmět, ale svým způsobem je to někdy dost ponižující.

A špatná známka z tělocviku mi dvakrát zkazila vyznamenání.

3 Anna Anna | 20. října 2014 v 20:34 | Reagovat

Ten pocit znám. Vždycky jsem si známku z TV vytáhla na 1 (ale to jen proto, ze rychle běhám), ale gymnastika a šplh mi opravdu zkazil známku. Já vím, tělocvik je super věc, aby se děcka udržovala v pohybu, ale známkovat by se měla i snaha, například i to, že se z tělocviku pořád neomlouváte, ale že opravdu cvičítee (leč špatně)

4 NikiScary NikiScary | Web | 20. října 2014 v 20:56 | Reagovat

[2]: Oddechové předměty no..právě proto by u nich mělo být i "oddechové známkování" :D

[3]: Přesně tak..tady bych brala hlavně tu snahu,protože přece jenom..snažit se dokáže alespoň každý :)

5 Tomas Tomas | 26. listopadu 2014 v 11:36 | Reagovat

TV je sport jako každý jiný a kdo je hloupý, taky nemá (a ani nemůže) mít jedničky z matematiky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Mrkněte se do rubrik na to co vás zajímá:)
Děkuji za návštěvu,NikiScary.