Najdeš tu můj život,moje záliby,návody,recenze,novinky ze všech koutů ale hlavně kus mě.

Mc reklama vs. realita - divíte se?

22. září 2014 v 23:25 | NikiScary |  Váš názor na..?
Dobrý večer :)

Ano,určitě všichni víte,že když příjdete k Mc Donald's,podíváte se na jejich lákavou nabídku,objednáte si,plní chutí,se slinami nakraji dychtivě čekáte,a potom dostanete něco,
co vypadá ,jako že si za pultem spletli objednávku.

Dobře,všichni jsme to zažili,většina si zanadávala,nejméně polovina si zvykla. (myslím)
Ale potom je tu ta další polovina,do které jsme vlastně jednu chvilku patřila i já..
zkrátka mi vadilo,že lidi takhle odrbávají,chtěla jsem je nejméně zažalovat (:D),
zapojovala se do vášnivých diskuzí s přáteli na téma "Vždyt' to vůbec nevypadá jako v reklamě. -jono,hlavně že je to drahé,bla,bla..",ale nakonec jsem hledala po netu něco více o celém McDonald's a fastfoodech vůbec,hodně o výrobě jejich jídla a reklamách.

No a potom..mě to tak nějak postupně přešlo,už jsem si nemyslela,že změním svět,nebo
že se kvůli mě McDonald's změní a co je asi důležitější,přestala jsem k tomu vlastně vidět důvod.
Jasně,stále je tu mnoho lidí,kterým to nedá spát,stále do toho budou št'ourat,nebo jen jednoduše přestanou do Mc-a chodit plnit sví hladové žaludky umělotinami (:D).

Tady je video,které mě k článku přivedlo (mám taková videa ráda,to zas ne že ne)

No..a já jim chci tímhle článkem ukázat svůj pohled na věc.
Nikomu nebudu nic cpát,nebo ponoukat svoje názory,jen chci ukázat jak to beru já
(kromě toho,že do onoho fastfoodu si zajdu jen na zmrzku nebo shake a zbytek je mi někde:D)

Co mi pozměnilo můj názor?
Je to úplně jednoduché a vlastně to výjde celé tak na dva řádky,takže..
První věc co jsem si uvědomila byla,že co se týče kvality potravin (o které jsem tu nechtěa až tak psát,ale dobře tedy) ,vzhledem k ceně,podmínkám,způsobu ak to tam celé chodí,si myslím,že nemůžou být zdaleka tak kvalitní jak McDonald tvrdí..zkrátka stále věřím na nějaký ten plast v hovězím,kosti a kůže v nugetkách,ne úplně čerstvé jídlo a další srandy:)
(toto se nezměnilo:D)

Druhou věcí bylo to,jak rychle musí jídlo "připravit",zabalit,odevzdat..
jakou rychlostí se to tam "točí",kolik lidí lítá od jednoho stroje ke druhému,
kolik kusů jídla za ten den vlastně udělají,jak dlouhé mají zaměstnanci směny a že je to prostě pořád jenom práce + že člověk je pořád jen člověk s instinktem odrbávat věci co ho nebaví:)
Takže když tam například už šestou hodinu stojíte nad hamburgry,děláte stále dokola to samé,šéf po vás řve,lidi jsou nepříjemní,máte udělat svou práci co nejrychleji a bůhví co ještě,
určitě vás nebude zajímat jestli výsledek vypadá jako na obrázku.
Nehledě na to,že když ta žemle tam ůeží celý den zabalená a potom jí jen ohrejete a šoupnete do krabičky,nemůže být nasýchaná a krásně zlatavá,stejně jako salát nebude stále čerstvý.

Třetí věci je potom to,jak vlastně vzniká ta jejich slavná reklama.
Je to jednoduchý,kolem jednoho hamburgru se ve "fotostudiu" či co to je,točí klidně i 5 lidí zároveň. Jeden z nich pečlivě nakrájí ingredience (většinou tak dvakrát tolik,než co najdete v obyč hambáči už v reastauraci),druhý ho naskládá (všechny ingredience na jednu stranu-k objektivu),třetí ho nasvítí a doaranžuje,fotograf to vyfotí a poslední chlápek si s tím ještě pohraje ve photoshopu. Ano,tak takhle vzniká fotka na reklamu :)
**Ano,dva řádky :D

A abyste si nemysleli,že vám kecám,tady máte video jako důkaz:

Tak co,popřemýšleli jste nad tím aspoň trochu? Nebo patříte mezi lidi kterým to bylo,je a bude u zadní části těla? Je něco v čem se megamocně mílím? Napiště mi to! :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ONANBITCHEZZ! ONANBITCHEZZ! | 23. září 2014 v 0:13 | Reagovat

Do Mc-ka jdu s tím, že vím co dostanu. Nechodím tam proto, abych se nasral, že houska nemá dostatečný počet semínek a a celý burg vypadá menší než v reklamě. Jdu tam s tím, že se chci najíst a s tím,  že ty burgry tam dělají pořád docela stejně, tak nemám důvod se dívat, jak ten můj chees bude vypadat, protože stejně vím, že dostanu tu rozpláclou žemli v mastném papíře. Prostě jen chci říct, že si myslím, že každý ví co od jídla, které si objedná v McDonald´s čekat takže nikoho nepřekvapí že nedostane přesně to co bylo na plakátu. Potom už je jen každého věc, zda to bude podporovat, nebo takové podniky prostě navštěvovat nebude.

2 NikiScary NikiScary | Web | 23. září 2014 v 22:29 | Reagovat

[1]: Ano,jak jsem psala,je třeba si to nejlíp uvědomit a příjmout to,jenže né všichni lidé to berou tak,že to od Mc-a čekají,ikdyž ano,čekají,ale stěžovat si a vytvářet obrázky "na reklamě/v realitě" budou stále:) Článek neryje ani do jedné z těch skupin,jen mě v podstatě řadí do těch,co už to tak nějak berou jako samozřejmost a na druhou stranu se ptá na názor těch dalších skupin:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Mrkněte se do rubrik na to co vás zajímá:)
Děkuji za návštěvu,NikiScary.