Najdeš tu můj život,moje záliby,návody,recenze,novinky ze všech koutů ale hlavně kus mě.

Řešení problémů

13. listopadu 2013 v 22:43 | NikiScary |  in my Brain..
Konbanwa..:)
Tento článek píšu z toho důvodu,že jsem v poslední době narazila na hodně tůzných lidí,kteří různě řešili svoje problémy,a já některé způsoby nedokážu pochopit.

Některé způsoby jsou založené vážně na řešení,některé naopak na úplném "zazdění" problému.
Já jsem pro řešení,ale který je lepší?..

1.Zazdění
Je to řešení kdy problém "vyřešíte" tím,že na něj jakoby zapomenete a s člověkem kterého se to týká,se prostě přestanete bavit,nebo ho prostě ignorujete.Ve vás i tom druhém to však stále je,ale potom jde jen o to,jak rychle dokážete zapomínat na věci či lidi.
Když na to ten druhý zapomenout nedokáže,způsobíte mu tím přinejmenším fakt hnusnej pocit.
*Je taky možný že to ten člověk zazdí tak,že se k druhému ani nedostane co se clastně stalo,je to takový jednostraný řešení problému..(řešení sám se sebou,a dál už se to nedostane)
2.Přechod
Když se člověka vzdát nechcete,ani nechcete ustupovat a nebo už vám problém možná nepříjde tak velký jako na začátku,můžete problém prostě přejít.Jinými slovy udělat,jakoby nebyl.V budoucnu s evyhýbat všemu co by na něj mohlo zavést znovu řeč ale s druhou osobou se bavit jakoby nic.Je to docela fajn způsob,není vůbec špatná,když jde o menší spory,jenomže u těch větších to dřív či později stejně nějak vytáhnete a potom už to nebude tak lehké "zamést po koberec"

3.Obrácení proti druhému
Je to o tom,že začnete věci řešit tím,že shodíte všechny příčiny problému na toho druhého,že obracíte jeho výpovědi proti němu a snažíte se prostě jen "vyhrát boj".
Stavíte si na svou stranu ostatní,děláte z "protivníka" toho nejhoršího a snažíte se aby všichni viděli jen ten váš názor a abyste dokázali svou pravdu at' se děje cokoli.
Zaprvé se mi tenhle způsob zdá hodně hnusný a sobecký
a zadruhé se mi zdá,že to svědčí o tom že vám vůbec na tom druhém nezáleží a nevadí vám že po téhle hádce,která se dala klidně lehce vyřešit,se už nemusíte bavit nikdy.

4.Ustoupení
Jednoduše problém svedete na sebe,uzavřete ho v sobě a naoko ho přejdete.Jen vy potom víte jak to vážně je a bude vás uvnitř štvát že jste nemohli říct svlj názor.Zatímco ostatní jsou spokojení a mají pocit že se vše dokonale vyčešilo.
Myslím že to z vás stejně jednou vyletí a může se stát že budeš ten,na kterýho se to všechno svede.

5.Kompromis
Krátším rozhovorem o problému a o možnostech jak ho vyřešit,se domluvíte na výsledku který bude vyhovovat oběma cca stejně.A dokud jednomu z vás nepřestane stačit jeho část toho co chtěl získat,bude vše ok.Jakmile by to jedné straně vadit začalo,problém nastane znovu a z kompromisu nebude nic.Jinak je to jeden z nejlepších způsobů řešení problémů.

6.Řešení
Když jde o velký problém,obě strany si řeknou co je na tom štve (většinou je to hoodně na dlouho),pochopí jeden druhého,uvědomí si problém očima druhé strany a přinejlepším se domluví na změně nějakých věci tak aby to co nejvíc vyhovovalo oboum a aby ten samý problém už nenastal.Úžasně se tím uleví a ikdyž je to na dlouho,myslím že to stojí za to.
Je to důkaz toho,že vám vážně záleží na tom,jak z druhým budete do budoucna vycházet.

Já osobně větší problémy řeším jedině 6..řešením,protože jsem strašně upřímnej člověk a kvůli tomu že se asi polovině lidí nelíbí pravda,to ani jinak nejde :D
Takže je jasné,že podle mě bud enejlepší číslo 6..ale 5 taky není k zahození^^
Jak to máte vy?:)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Troll Troll | 15. listopadu 2013 v 7:21 | Reagovat

Preferuji většinou 1 nebo 2.
Obrácení je moc Srabská ale rád ji praktikuji při hádkách s kamarády. Ustoupení to dělají jen lidi co si nevěří. Kompromisy taky nemám rád ..... Ztráta něčeho za něco.
Řešení nemám rád taky protože 1 a 2 jsou prostě TOP

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Mrkněte se do rubrik na to co vás zajímá:)
Děkuji za návštěvu,NikiScary.